fbpx

Ingrid Lukas annab esimese kontserditurnee Eestis

12. aprill 2009

11. aprilli Õhtulehes räägib viimased 15 aastat Šveitsis elanud eesti lauljatar Ingrid Lukas oma muusikuteest.

Ingrid Lukas oli kümme, kui ema abiellus šveitslasega ja ta Zürichi lähedale kolis. Eestist sai ta kaasa muusikahuvi. Praegu on ta lauljana tuntum Kesk-Euroopa kui Eesti lavadel. “Kes muusikaga elab, muusikas mõtleb ja tunneb, teeks muusikat ükskõik mis maal,” arvab muusikuks sündinud Ingrid Lukas.

Peatsel Jazzkaarel ilmutab end kodupublikule esimest korda eesti lauljatar-pianist Ingrid Lukas (25), kes 15 viimast aastat elanud Šveitsis ja jõudnud seal esimeste raadiosalvestisteni ning suurte ülesastumisteni.

Šveitsi kolides tuli kümneaastasel tüdrukul omandada saksa keel ja leppida, et sõbrad Tallinna jäid. Lukas ei nurise:”Kümneselt kohaneb laps palju ladusamini kui näiteks kaheksateistkümneselt. Tänu elukohamuutusele hakkasin varakult intensiivselt oma eesti juuri tunnetama.”

Muusik peab Eestit üheks oma kodudest ja maa järele igatseb ta tihti. Kolm-neli korda aastas käib ta siin inspiratsiooni manu. “Kõlab ehk imelikult, aga Eestis tunnen end hästi ja vabalt. Minu hea šveitslasest sõber Nick Bärtsch, kes külastas Eestit ja andis siin mullu kontserdi, ütles intervjuus Eesti Raadiole, et tahtis tulla Eestisse, kuna mina olin selle maa talle huvitavaks ja eksootiliseks teinud,” kiidab Lukas sünnimaad teistelegi.

Loe intervjuud täispikkuses Õhtulehest.