fbpx

Iyeoka Okoawo tähistas jazzipublikuga sünnipäeva

01. mai 2017
Jaanika Vilipo

Festivali Jazzkaar 2017 üht peaesinejat, Nigeeria-Ameerika päritolu lauljannat ja poetessi Iyeoka Okoawot oli tulnud kuulama täpselt nii palju inimesi, kui palju mahutab Vaba Lava saal. Erakordseks tegi sündmuse see, et Iyeoka tähistas kontserdiga enda sünnipäeva ja kohaletulnud publik sai lauljanna kutsuda lavale traditsioonilise sünnipäevalauluga nii inglise kui ka eesti keeles.

 

Iyeoka muusikas on põimunud souli, hiphopi, jazzi ja r’n‘b elemendid. Alates aastast 2008, kui andekas loojahing andis välja enda luule-fusion plaadi “Hum The Bass Line” ja algas koostöö produtsent David Franziga, on muutunud Iyeoka looming traditsioonilisemaks, saavutades tantsumuusika elementidega elektroonilise souli vormi.

 

Iyeoka Okoawo muusikatee algas grupis The Rock by Funk Tribe. Esimese sooloalbumi “Black and Blues” andis Iyeoka välja aastal 2004. Jazzkaarel esitles särav ja energiast pakatav Iyeoka oma värskeimat albumit “Gold”, millest kandis ette enda versiooni loost “Sinnerman”, mis on kui austusavaldus Nina Simone’i loomingule.

 

Iyeoka, mis tähistab naise emakeeles väljendit “soovin olla austatud”, peab poetessina olulisimaks mõjutada ja inspireerida oma sõnumitega ning olla kui “ravitseja”. Iyeoka karismaatilisus kiirgas kaugele ja tema sõnumid puudutasid kindlasti ka publikut.

 

Publiku muljed kogus Jazzkaare veebireporter Jaanika Vilipo.

 

Margit, riigitöötaja: Olen esimest korda Jazzkaarel ja emotsioon on suurepärane. Tavaliselt olen kuulanud teisi muusikastiile ja jazzikontsertidest osa saanud vaid teleka vahendusel. Jazzmuusikud on nagu omas maailmas, mina olen seal kõrval. See võib olla väga tore, aga kui muusika läheb liiga raskeks, siis ma ei oska seda nautida. Iyeoka puhul seda raskust ei olnud. Olen väga rahul.

 

Janis ja Kertu, turundus: Väga meeldis Iyeoka. Oleme Vaba Lava külastanud juba kaks päeva järjest. Käisime kuulamas Erki Pärnoja. Kui Erki kontsert oli rahulikum ja istusime esimestes ridades, siis täna nautisime kontserdimelu püsti. Tundub, nagu see oleks vist kõige suurem Jazzkaare kontsert.

 

Kadri ja Maarja, ettevõtjad: Teadsin enne kahte lugu, mille pärast tulin. Need avaldasid sügavat muljet. Mina olen väga rahul. Mul on eelmise aasta Jazzkaarelt väga hea mälestus. Väga äge naine ja poeet on ta.

 

Iyeoka Okoawo (Nigeeria – USA)

27. aprillil 2017 Vabal Laval

 

Koosseis:

Iyeoka – vokaal, ukulele, käsitrumm
Blinky Bill – vokaal, elektrikitarr, elektroonika

Andrew Bergman – tenorsaksofon

John Beaudette – basskitarr, vokaal

Aine Fujioka – trummid

 

Vaata kontserdi pildigaleriid siit.