fbpx

JAMIROQUAI 8. juunil Saku Suurhallis

07. juuni 2011

Tundub, et kui aastal 2004 kirjutas Jay Kay oma kuulsa loo «Seven Days In Sunny June» teadis ta, et ühel kaheksanda juuni päeval esineb ta oma bändiga meil siin Eestis!

Mis võib veel parem olla, kui ilusa juunikuupäeva lõpus minna ilusat muusikat kuulama! Pole mõtet vaielda, et JAMIROQUAI show on alati väga nauditav ja positiivne. Kui Sa aga veel kahtled selles, et kas Jamiroquai suudab head elamust sulle pakkuda, siis loe nüüd, mida arvavad sellest maailmakuulsast bändist tuntud eestlased:

Allan Roosileht, Star FMi hommikuprogrammi saatejuht

«Jamiroquai on varsti pea kahekümne tegutsemisaasta jooksul tegelenud väga erinevate stiilide ja moevooludega, alates acid-jazzist ja lõpetades funki ning diskoga, aga kui keegi pakub nende muusikat esindama sõnapaari sinisilmne soul, siis on ta küll märki pannud. Tänaseks seostatakse gruppi ennekõike oma peakatete ja autokoguga silma paistva Jason Kayga, kes loob muusikat ja laulab. Päris algsest koosseisust on järel ka trummimees Nick Van Gelder. Aga seljataga on ka 25 miljonit müüdud albumit, 1997. aasta Grammy muusikaauhind ning mitmeid auhindu MTV Music Awardsilt. Kõik see väärib loomulikult ülekontrolli, kontserdil käimist ja oma silmaga üle vaatamist-kuulamist, eelkõige aga lõbusal peol osalemist».

Anne Erm, Jazzkaare korraldaja

«Jamiroquai on mulle sümpaatne bänd ja hakkasin peaaegu et fänniks pärast nende esinemist Pori jazzi suurel laval 2003. aastal. Energia oli meeletu. Jay Key hüppas laval nagu noor  hirv ja platsitäis Kirjurinluoto kuulajaid hüppasid-tantsisid temaga kaasa. Soojendusesinejana oli tol korral laval  Don Johnson Big Band, kes pani publiku kihama. Don Johnson BB käis  juba järgmisel Jazzkaarel esinemas, Jamiroquai jäi mu mõtetesse. Aga hea, et ta sealt nüüd vabastatud on ja eesti kuulajaid saavad kaasa elada heale funk-pop-rock-acid jazzile. Mulle meeldib bändi kohatine jazzilik helikeel, hea maitse ja see, et Jay on truuks jäänud oma irokeesi imagole. Jamiroquai muusika on väga särtsakas ja usun, et kuulajad saavad terveks suveks hästi positiivse laengu».

Danel Pandre, Rabarock festivali promootor

«Olen näinud Jamiroquaid Helsingi Hartwall Arenal, New Yorkis Nokia Theatres ja Pori Jazzil. Igal korral oleks justnagu heas mõttes tegu uue artistiga, sest Jamiroquai vitaalsus ja pillimeeste üliandekas dünaamiline koostöö moodustab igakord isegi väga tuttavast loost uue, huvitava ja väga nauditava elamuse. Soovitan Jamiroquaid kõigile, kes peavad lugu positiivsest, tantsulisest ja kaasakiskuvast muusikast. Mina lähen neid kindlasti ka neljandat korda vaatama ja soovitan soojalt seda ka neile kes sellest võrratust kogemusest seni ilma on jäänud».

Heidy Purga, Raadio 2 peatoimetaja

«Jamiroquai muusikas on ainulaadset võimet tuua minevikust rütm ja bluus, funk ja psühhedeelia ning teha seda tänapäevase tehnikaga omanäoliseks ja ainulaadseks. Jay Kay jällegi parim näide, kuidas ennast kuulama panna ilma lärmamata».

Stig Rästa, muusik

«Kui keegi ütleb funk jazz või acid jazz ning kasvõi üldistades – jazz, siis mõtlen kohe Jamiroquai peale. Selles zhanris kuulubki minu absoluutne poolehoid just Jay Kayle ja tema loodud muusikale. Tegemist on kindlasti ühe omanäoliseima artistiga maailmas. Minu lemmiklaul nende repertuaarist on Seven Days in Sunny June».

Karolin Kuusik, stilist

«Jamiroquai stiil läheb mängleva kergusega kokku muusikaga, mida see bänd viljeleb. Jay Kay mütsid ja kübarad vihjavad jazzilikule ja soulilikule muusikastiilile. Tema riided on alati väga täpselt valitud, kuid ta kannab neid šikilt ja lohakalt – see teebki temast moeikooni. Ja kanda indiaani peaehet koos sportlike dressiseda on absoluutselt tema leiutis».

JAMIROQUAI alustas oma uut maailmaturneed selle aasta märtsis Šveitsis, Zürichist. Neil on uus album «Rock Dust Light Star» väljas, kuid kindlasti mängib bänd Tallinnas ka vanu tuntuid hitte.

 

JA NÜÜD VEEL UKS UUDIS!

Enne Jamiroquai lavale tulekut soojendab Suurhallis publikut Eesti bänd MALCOLM LINCOLN. Malcolm Lincolni laulja Robin Juhkental peab Jamiroquaid kindlalt üheks oma läbi aegade lemmikbändiks: «Esimesest kuulamiskorrast võlusid Jay Kay suurepärane vokaal ja funkid lood. Kui kuulsin, et Jamiroquai Eestisse tuleb, siis lootsin salamisi, et äkki saame soojendama ning kui Tallinna kontserdikorraldajate valik meie kasuks langes, olin tõeliselt rõõmus. See on ikka meie bändi jaoks tõeline privileeg ja au jagada lava nii suurepärase live-artistiga»

Kolmapäeva õhtul avab Saku Suurhall uksed kell 18.00, kontserdiprogramm algab 19.30.

Piletid JAMIROQUAI Tallinna kontserdile on müügil Ticketpro internetipoes aadressil www.ticketpro.ee, kõigis Ticketpro müügipunktides üle Eesti ja kohapeal enne kontserdi algust. 

Futures made of virtual insanity…. – hoia gruuv elus ja kontserdil näeme!