fbpx

Jaska Lukkarineni trio esineb Clazzis

21. september 2011

Tunnustatud Soome trummari Jaska Lukkarineni juhitud trio astub esmakordselt üles Clazzis!

Jaska Lukkarinen alustas muusikaõpingutega juba 5-aastaselt – esmalt akordioniga, aasta hiljem klaveriga. Trummid leidis Jaska 11-aastaselt ja sealt ei vaadanud ta enam tagasi. Tänaseks on lõpetanud Sibeliuse Akadeemias magistriõppe, kus tema õpetajateks olid teiste hulgas Jukkis Uotila, Mika Kallio, Sonny Heinilä, Jukka Perko, Jarmo Savolainen ja Jarno Kukkonen ning lisaks on ta aastatel 2006-2007 end täiendamas käinud New Yorkis Manhattan School of Music’us  John Riley käe all, lisaks võttis ta seal tunde veel näiteks Ari Hoenigilt, Adam Nussbaumilt ja Carl Allenilta.

Jaska on tuntud oma väga paindliku mängustiili poolest – lisaks hetke Soome jazzi absoluutsetes tipp-ansamblites Jukka Eskola Quintet, Dalindeo ja Ricky Tick Big Band mängimisele, oli Jaska pikalt maailmamuusikat viljeleva Värttina ja bluesrocki mängiva Honey B & T-Bones trummariks. Rahvusvahelistest kollektiividest on ta mänginud projektis WeDo-Quintet ja European Youth Jazz Orchestras. Erinevate kollektiividega on ta osalenud ka väga paljude plaatide salvestamisel: Jaska Lukkarinen Trio: Trane Ear 2008, Dalindeo: Soundtrack for the Soundeye 2009, Open Scenes 2007, Värttinä: Iki 2003 ja Miero 2006, Jukka Perko & Mikko Kuustonen: Profeetta 2008, Honey B & T-Bones: Alien Blues 2009, Soul Captain Band: Jokaiselle Tulta 2000.

2008. aastal loodud trio ilmutas oma debüütalbumi “Trane Ear” kolm aastat tagasi. Triosse kuuluvad veel saksofonist Jussi Kannaste ja bassist Antti Lötjönen – mõlemad kõrgelt hinnatud mängijad ja ka Jaska sõbrad Sibeliuse Akadeemia päevilt. Trio muusikas ja kõlas võib kuulda Ameerika ja Euroopa jazz-traditsioonide kokkusulamist. Clazzis astub trio üles oma uue albumi “Neutral Terrain” esitlustuuri raames!

Vaata ka www.clazz.ee