fbpx

Jazz vallutab linna juba kaheksandat korda!

12. aprill 2017

Juba kaheksandat korda leiab Jazzkaare raames aset Linnaruumiprojekt, mis toob muusika kontserdisaalidest välja. Sel korral üllatatakse 17.-30. aprillini linlasi üle 100 aktsiooniga. Jazz kõlab tänavatel, trammis, akendel, lennujaamas ja sadamas. Samuti sõidab Linnaruumiprojekt jazzmuusikat täis rongiga pealinnast välja Harjumaale, Tartusse, Viljandisse ja Pärnusse. Meeleolukaid jazzielamusi pakuvad noored muusikud, tantsijad ja kunstnikud.

 

Linnaruumi kontsertide põnevate koosseisude ja mõnusa muusika eest hoolitseb taas saksofonist Siim Aimla koos muusikatudengitega G. Otsa nimelisest muusikakoolist, Heino Elleri nimelise Tartu muusikakoolist, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiast, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast ning noortega Saue ja Pärnu muusikakoolist. Oma loomingu seovad jazziga ka ETV tütarlastekoor, NUKU koor, Improosakond ning noor tõusev räppar EiK. Kunstipanuse lisavad Sally Stuudio noored kunstnikud. Rahvusvahelist tantsupäeva tähistab Linnaruumiprojekt muusika ja tantsu improvisatsiooniliste ühisaktsioonidega. Rahva ette astuvad taaskord breiktantsijad, Free Flow Tantsustuudio tantsijad, Tallinn Swing Dance Society svingijad ning esmakordselt ka TÜ Koreograafia osakonna tudengid.

 

Muusikute lemmikesinemispaigad on alati olnud Tallinna imeilusas vanalinnas ning seegi kord tasub silma peal hoida Harju tänaval, Vabaduse platsil, Vanaturu kaelal ning Müürivahe Reval Cafe ja My City hotelli ümbrusel. Linnamuusikud kutsuvad einestama Reval Café hubastesse kohvikutesse, Kuku Klubisse, Time Outi ja Endla Teatrikohvikusse. Samuti võib juhtuda, et satute lennujaamas pagasit vastuvõttes, sadamas laeva oodates, trammiga koju sõites või ummikus seistes hoopis meeliülendava jazzielamuse keskele. Tallinn on täis üllatusi ja jazz võib juhtuda iga hetk! Tule vali tempo, muusik, lugu, kõnni imevaibal ja sõida jazzirattal, et jazzmuusika kõlama saaks – jazz on sinu kätes.

 

Kes on alles jazziga sõbraks saamas, on oodatud jazzmuusika ajaloo ja stiilidega tutvuma Viru Keskuse kontsertetendusele, kus 22. aprillil alates kl 11 kuuleb igal täistunnil põnevat lühikest ülevaadet eri jazzistiilidest. Noorte jazzmuusikute esituses saavad kõlama erinevate jazz-ajastute stiilid, karakterid ning heliloojad. Jazzmuusikat tutvustava haridusprogrammiga jõuame ka Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskusesse, Tallinna Lastehaiglasse, Kristiine Tegevuskeskusesse ning Eesti Lastekirjanduse Keskusesse.

 

Linnaruumiprojekti kava: https://www.jazzkaar.ee/programm/?jazz=linnaruumiprojekt
Linnaruumiprojekt Facebookis: https://www.facebook.com/events/1464009416995822/