Jazziauhinnad jagatud!

28. aprill 2010

Eesti Jazzliidu, Jazzkaare ja Eesti suurima telekommunikatsiooni- ja IT ettevõtte Elioni koostöös anti kolmapäeval 28. aprillil neljandat korda välja Eesti jazziauhinnad.

Jazzkaare, Eesti Jazzliidu ja Eesti suurima telekommunikatsiooni- ja IT ettevõtte Elioni koostöös anti eile Vene Kultuurikeskuses festivali peaesineja Dianne Reeves`i kontserdil neljandat korda välja Eesti jazziauhinnad.

Elioni Jazziauhinna eesmärk on tunnustada Eesti tegusamaid ja isikupärasemaid jazzmuusikuid kolmel viimasel aastal tehtud loominguliste saavutuste ja kontserttegevuse eest. Sel aastal pälvis auhinna Raivo Tafenau – eesti aktiivsemaid muusikuid, kes oma positiivse energia ja karismaatilise esinemisega on toonud paljusid jazzi juurde. Auhinda üle üle andes kiitis Elioni juhatuse esimees Valdur Laid Raivo Tafenau innustavat eeskuju ja ütles, et saalis ja arvatavalt ka Eestis pole kuulajat, kes ei tunneks Raivo Tafenaud. Elioni Jazziauhind kätkeb endas peale sellega kaasneva tunnustuse ka 50 000-kroonist stipendiumi, maineka eesti kunstniku Tiiu Kirsipuu valmistatud temaatilist taiest, Jazzimaali võistluse raames valminud Tartu kunstikooli tudengite maali ning võimalust salvestada oma kontsert Eesti Televisoonis.

Noore Jazzitalendi auhinna pälvis bassist Peedu Kass (1986). Selle auhinnaga tunnustatakse noort, kuni 26-aastast andekat muusikut, kes on saavutanud märkimisväärset edu oma loomingu ja tegevusega. Läinudaastase Elioni Jazziauhinna võitja Siim Aimla ütles Peedu Kassile auhinda üle andes, et bassist on kui Hip Cat (nii kutsutakse hellitlevalt USA eriti osavaid jazzimehi). Peedu Kass pälvis Tiiu Kirsipuu taiese, salvestusvõimaluse Eesti Raadios, auhinna Eesti Fotolt ning võimaluse esineda Jazzkaare järgmisel kontserdihoojal.

Jazziedendaja auhinna sai Boris Paršin. Aastakümneid on ta Narvas jazzivankrit vedanud, juhatanud orkestreid, mänginud ise, korraldanud jazzifestivale, kontserte ja õpetanud noori muusikuid, kes on edukalt oma õpinguid jätkanud Tallinnas ja mujal. Võitja pälvis Tiiu Kirsipuu taiese ja vabapääsmed kõigile Jazzkaare ja Eesti Jazzliidu kontsertidele järgmisel kontserdihooajal.

21. Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar 2010 toimub 23.aprillist 2.maini üle Eesti- 62 kontserti 14 linnas, leia oma lemmikud siit