fbpx

Jazzikuu algas Uno Naissoo loomingukonkursiga

07. aprill 2011

2. aprillil toimus G. Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis 27nendat korda Uno Naissoo nimelise noorte loomingukonkursi finaalkontsert . Žürii, mille esimees oli seekord Tõnu Naissoo tõstis esile konkursi head ja ühtlast taset.

2. aprillil toimus G. Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis 27nendat korda Uno Naissoo nimelise noorte loomingukonkursi finaalkontsert . Žürii, mille esimees oli seekord Tõnu Naissoo tõstis esile konkursi head ja ühtlast taset. Selges ülekaalus olid instrumentaalpalad ja pillidest domineeris klarnet. Siim Aimla, kes kontserti humoorikalt juhtis, nimetas seda , et klarnet saanud Otsakoolis populaarseks pilliks, õpetaja Meelis Vindi teeneks. Konkursi finaali pääses 12 võistluslugu ja kuigi neist laule oli vaid neli, kuulus žürii sümpaatia just nendele lugudele. Esikoha võitis Mari Väli laul “Forgotten garden”. Tasavägises võistluses pälvis teise koha Maris Aljaste laul „Suved“, mis erinevalt esikohaloost oli eestikeelne ja kirjutatud Juhan Saare tekstile. Kolmanda preemia pälvis Kaspar Uljase instrumentaalpala „Dim Dim“, mille esitas endale ka tänavusel Music Week’il nime teinud kollektiiv „Abraham’s Café“. žüriile jäid positiivselt kõrva mitmed noored muusikud. Muusikapood Stanford Music premeeris parima instrumentalistina klarnetist Martin Kuuske ja lauljat Maris Aljastet. Eripreemiad salvestusvõimaluse näol andsid välja Klassikaraadio ja Audiomaja, Jazzkaar ja Eesti Kontsert premeerisid muusikuid kontserdipiletitega.

Auhinnafondi parimatele helitöödele pani välja Eesti Esitajate Liit, preemiaraha on mõeldud stipendiumiks enesetäiendamise eesmärgil.

1. preemia (700 €) – Maria Väli “Forgotten garden”
2. preemia (600 €) – Maris Aljaste “Suved” (Juhan Saare tekstile)
3. preemia (500 €) – Kaspar Uljas “Dim Dim” Eripreemia (200 €) – Madis Muul “Lume sulamine”