fbpx

Jazziõpilased kogunevad Viljandisse Koolijazzile

29. detsember 2006

3.-5. jaanuarini toimub Viljandis 3. festival Koolijazz=Jazzikool, kus kümneid õpitubasid registreerunutele ning igal õhtul kontsert kõigile huvilistele.

Kolmandat aastat järjest koguneb Viljandisse festivalile Koolijazz=Jazzikool üle poolesaja noore jazzmuusiku, et üksteist innustades koos eesti jazziautoriteetiga musitseerida ja end täiendada.

Seekordse festivali õpitubadesse on registreerunud 58 noort pop-jazzmuusika huvilist. Tänaseks on nimekiri suletud. Tulijaid on nii Kiviõlist ja Saarest, Haapsalust ja Põltsamaalt, Sauelt ja Rakverest. Noorim osaleja on 12aastane ja vanimad 18. Festivali raames töötavad Jazzikoolis noortega Olav Ehala (praktiline harmoonia), Petteri Hasa ja Reigo Ahven (rütmika), Sirje Medell ja Hedi Kai Pai (vokaal), Taavo Remmel (kontrabass), Tiit Paulus (kitarr), Villu Veski (arvuti kasututamine loomingus), Joosep Sang (jazz 21. sajandil). Praktilise stuudiotöö õpetusi jagavad Tonio Tamra ja Tõnu Kallaste. Sel aastal on põhirõhk ansamblitööl. Koosseise juhendavad Jaak Sooäär, Siim Aimla, Iljo Toming ja Andres Vago.

Festivali õppepealikud on Tuulike Agan TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiast ja Marko Mägi Viljandi Muusikakoolist.

Kõigil kolmel päeval toimuvad publikule avatud kontserdid Viljandi kultuurimajas. Kolmapäeval, 3.jaanuaril toimub kontsert „Koolijazz”. Musitseerivad Kuressaare, Pärnu, Haapsalu, Viljandi ja Tartu I muusikakoolide pop-jazz ansamblid. Kontserdile järgneb jämm Viljandi kultuurimaja kohvikus.

4.jaanuaril on lava festivali külaliste päralt. Seekordseteks külalisteks on Andre Maaker trio koos Siim Aimlaga ning „Säsi” ehk Lauri Saatpalu ja Peeter Rebane.

Reedel 5.jaanuaril festivali lõppkontserdil kõlab see, mis koos juhendajatega õppitubades harjutatud. Loomulikult on ka juhendajad laval.

Koolijazz=Jazzikool korraldab Muusika Viljandi Büroo/Viljandi Vanamuusika Festival MTÜ koostöös Viljandi Muusikakooli ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiaga.

Toetavad Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Noorsootöökeskus, Viljandi Linnavalitsus, Viljandimaa Omavalitsuste Liit.