fbpx

Jazziporgandid ehk Carrot Lights

26. aprill 2015
Silvia Luik

Peagi jõuab selleaastane Jazzkaar lõpule ning lavalaudadel on juba esinenud nii vingeid välismaiseid kui ka eestimaiseid artiste. Reede õhtul, 24.aprillil esines Punases Majas Carrot Lights, esitusele tulid nende debüütalbumi lood.

Carrot Lights alustas 2012. aasta suve lõpul, kui saadi kolmekesi kokku Eesti Muusikaakadeemias. Trio koosneb kolmest innukast tegelasest, kes viljelevad improvisatsioonilist muusikat, mida võib kategoriseerida jazzi, popi ja vabaimprovisatsioonisegulise žanri alla.
Kontsert algas rahulikult, kuid peagi viidi publik jazziliku muusikaga hoopis teise maailma, mida rikastasid bändi laulja, Laura Remmeli mahe hääl ja tema oskuslikud improvisatsioonid, abiks erinevad heliefektid. Korra kaasati ka publik – Laura proovis inimeste peal improviseerimise workshop’is õpitud viie sekundi katset, mis tähendab, et selle aja jooksul tuleb laulda või end ükskõik mil viisil väljendada: terve publik laulis suure häälega.
Kuigi tol õhtul oli sõnaõigus ainult Laural, ei jäänud alla ka poisid. Joel-Rasmus Remmel ja Kaspar Kalluste on tuntud kui Noore Jazzitalendi tiitli omanikud. Nende tugev jazzitaust kiirgab muusikas kaugele, meisterlikud passaažid klaveril ning virtuooslikud rütmikombinatsioonid trummidel lisasid varjundeid Laura huvitavatele improvisatsioonidele, moodustades ühtse terviku. Triost õhkav energia nakatas kindlasti ka publikut.
Laura sõnas, et nende bändi lood on igati õpetlikud. Näiteks juhul, kui tuleb midagi teha, siis temale meeldib asi kohe lõpule viia. Sellest inspireerituna kirjutas trio pianist Joel-Rasmus loo „Lets do it!“, mis ka tollel kontserdil esitusele tuli. Igal lool, mis ette kanti, oli teatud tähendus. Samuti soovitas Laura publikul lugeda Valdur Mikita raamatut „Lingvistiline mets“, millest ta tõi mitmeid näiteid selle kohta, kuidas eestlased olid juba kolmekümnendatel aastatel jalgrataste kasutamise poolest Euroopas kolmandal kohal. Lisaks küsis ta meilt kõigilt – mis on ime? Ime peitub lihtsuses, kas või selles, et oskame lugeda. Mõelda vaid, kui palju aega on kulunud sellele, et oleme suutelised kirjast aru saama.
Kontsert oli südantsoojendavalt tore ja kodune, lisaks heale muusikale oli saalisistujatel võimalus juua porgandimahla ning võtta koju mälestuseks kaasa postkaart, millel olev kood andis pääsu trio poolt tehtud kingitusele.

Carrot Lights
24.aprillil Punases Majas

Koosseis:
Laura Remmel – vokaal, elektroonika
Joel-Rasmus Remmel – klaver
Kaspar Kalluste – trummid