fbpx

Jazzkaar 2016: Kevadisest Jazzkaarest sai osa rekordarv inimesi

04. mai 2016

Pühapäeval lõppenud 27. Jazzkaarel käis muusikat nautimas enam kui 24 000 külastajat, mis on kõigi aegade rekord. Piletimüügi kõrval andis oma osa sellesse tasuta kontsertide päeva suur külastatavus ja senisest mahukam linnaruumi projekt. Programmis oli seekord eriti palju head uut Eesti muusikat.

 

Populaarsemad kontserdid olid kitarrilegend Al Di Meola, multiinstrumentalist-laulja Bernhoft, vokalist José James, saksofonivirtuoos Chris Potter, Marten Kuningas “Tribute to David Bowie”, klubilik Hidden Orchestra ning laulja-helilooja Kadri Voorand.

 

Seekordsel Jazzkaarel astus üles 197 muusikut, neist lausa 115 olid Eestist. Festivalil jõudsid avalikkuse ette lauljatar Kadri Voorandi, pärimusmuusik Maarja Nuudi, ning bassistide Janno Trumbi ansambli Trump Conception ja Peedu Kassi trio Momentum uued albumid. Kümne päeva jooksul müüdi festivalikeskuses ja kontsertidel üle Eesti 370 Eesti artistide plaati.

 

Festivali raames leidis aset ka kolm eriprojekti. Perekontserdil “Jazziaabits” panid Kristel Aaslaid, Jürgen Rooste ja Siim Aimla oma bändiga lapsed muusikat tegema. Galakontsert “Jazziauhinnad 10” tõi koos lavale laureaadid läbi aastate. Festivalile pani punkti Maria Fausti suurejooneline “Velocipede”, mis ühendas heli, visuaali ja kehakultuuri, andes muuhulgas publikule võimaluse spinningratastel kaasa vändata.

 

Tänavusel Jazzkaarel jagati juba kümnendat korda Eesti jazziauhindu. Danske Jazziauhinna pälvis saksofonist, helilooja ja ansamblijuht Maria Faust. Noore Jazzitalendi preemia võitis bassist Heikko Remmel. Jazziedendaja tiitli pälvis Tallinna jazziklubi Philly Joe’s ja uue kategooriana lisandus tänavu Aasta Jazzansambli tiitel, mille võitis vokaalansambel Estonian Voices.

 

Kontsertide ja külastajate arv kasvatas suureks ka muud arvud. Jazzkaare jooksul joodi kohvikutes, esinejate ja vabatahtlike poolt ära üle 5000 tassi kohvi. Vabatahtlike fotograafide koostatud festivali ametlikus fotoalbumis on üle 3000 pildi.

 

Teist korda oli Jazzkaare koduks Telliskivi Loomelinnak, põhikontserdid toimusid taas Vaba Laval ning Punases Majas. Tasuta kontsertide päeval oli aga põhjust sisse kiigata ka Erinevate Tubade Klubisse, Velveti, Safrani ja Funderbeami kontorisse, Reval Cafess1e, Muhu Pagaritöökotta ning isegi linnakuhoovile pargitud jazzibussi.

 

Kes igale poole kuulama-vaatama ei jõudnud, saab hea ülevaate toimunust Jazzkaare kodulehel. Festivali vabatahtlike meeskond on kokku pannud üle 60 arvustuse, intervjuu ja publikuküsitluse, mis toimunud kontsertide sisu ja meeleolu avavad. Samuti on valminud palju videoreportaaze ning mitmed Viljandi Vibes sessioonid festivaliartistide osalusel. Veel nädala jooksul saab osaleda festivali publikuuuringu küsitluses.

 

Kontsertide arvustused ja publikuküsitlused:
https://www.jazzkaar.ee/uudised/

Jazzkaar 2016 pildialbum:
https://www.flickr.com/photos/jazzkaar/collections/72157667388800245/

Jazzkaar 2016 festivali videolood:
Videoreportaažid
Viljandi Vibes sessioonid