fbpx

Jazzkaar 2016 peaesineja on kitarrilegend Al Di Meola ja klubiööde staar Hidden Orchestra!

22. detsember 2015

22. aprillist 1. maini toimuva Tallinna Rahvusvahelise Festivali JAZZKAAR 2016 järgmised avalikustatud artistid on kitarrilegend Al Di Meola Ameerikast ja klubistaar Hidden Orchestra Suurbritanniast. Jazzkaare peaesineja Grammyga pärjatud helilooja-kitarristi Al Di Meola kontsert toimub 25. aprillil Nordea Kontserdimajas ning jazzi ja klassika piirimail pulseeriva Hidden Orchestra klubikontsert toimub festivali avapäeval 22. aprillil Vabal Laval.

 

Festivali üks peaesinejaid elegantse stiiliga kitarrilegend Al Di Meola esines Jazzkaarel 2008. aastal väljamüüdud kontserdisaalis. Sel korral pakub maestro Eesti kuulajaile värske heliplaadi „Elysium“ muusika kõrval biitlite loomingut, oma sõbra Astor Piazolla tangosid ja varuks jääb ka üllatusi. Oma ansamblitega on staar välja andnud 24 heliplaati, mida on müüdud rohkem kui 6 miljonit eksemplari. Al Di Meola kontsert „Elysium & More” toimub 25. aprillil 2016 kell 19.00 Nordea Kontserdimajas.

 

Ilus, tume ja veidi salapärane Hidden Orchestra täidab festivali avaõhtu klubikontserdi jazzi ja klassika piirimail pulseeriva muusikaga, mida on nautinud rohkem kui 30 maa muusikasõbrad. Seda energeetilist live-bändi näeb Jazzkaarel koos vaimustava visuaalshow’ga. Kontsert tõotab tulla eriline maiuspala Portico Quarteti, Cinematic Orhestra ja Bonobo fännidele. Hidden Orchestra on multiinstrumentalisti, helilooja ja produtsendi Joe Acheson’i sooloprojekt. Albumitel ja kontsertidel liitub temaga live-bänd. Hidden Orchestra kontserdiga 22. aprillil 2016 kell 23 Vabal Laval tähistame ka Telliskivi sünnipäeva.

 

Eesti muusikatööstuse poolt parimaks muusikafestivaliks 2015 valitud Jazzkaar toimub taas Telliskivi Loomelinnakus täites selle ala hea muusika, näituste ja kohvikutega. Kevadise jazzipeo kontserdid toimuvad kahes hoones – Vabal Laval ja Punases Majas. Festivali ajal kohtab muusikuid ka loomelinnaku teistes paikades.

Kevadiste festivali artistidest on müügil veel USA saksofonisti-helilooja Chris Potteri ja Norra laulja-multiinstrumentalisti Bernhofti kontsertide piletid. Chris Potter Quarteti, Bernhofti, Al Di Meola ja Hidden Orchestra kontsertide piletid on soodsad kuni 31. detsembrini 2015!

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank, kelle klientidele on piletid 20% allahindlusega! Hooaja peasponsorid on KAFO ja Eesti Päevaleht ning majutuspartner My City Hotel, aastasponsorid United Motors, Tallinna Sadam, Tallink ja Aktaprint. Festivali toetajad on Prike, Jazzpesulad, Reval Cafe, Kodupaber ja Telliskivi Loomelinnak. Festivali Jazzkaar 2016 toetavad Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Tallinna linn ja mitmed saatkond.

 

Piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee. Jazzkaare piletiinfot saab numbril 666 0030 või piletid@jazzkaar.ee.