fbpx

Jazzkaar 2017 üks peaesinejaid on maagiline lauljatar Meshell Ndegeocello: minust sai muusik tänu Prince’ile

08. november 2016

Meshell Ndegeocello on multitalendist ameerika laulja, bassist, räppar ja helilooja, kes oma stiilis ühendab funki, souli, jazzi, hiphopi, reggae´t ja rokki. Laupäeval, 22. aprillil 2017 kell 21.00 esineb ta Jazzkaare raames klubiõhtul Vabal Laval.

 

Berliinis sündinud, aga juba varajases lapsepõlves perega Washingtoni kolinud Michelle Lynn Johnson muutis oma algse nime 17-aastaselt suahiilikeelseks Ndegeocello’ks, mis tähendab “vaba kui lind”.

 

Nooruses lakkamatult konservatiivsete vanemate meelehärmiks Prince’i “Dirty Mind” albumit käianud Ndegeocello ütleb, et Prince’i muusikas köitsid teda nii sõnad kui ka postmodernne punk: “See andis tunde, et oled võitmatu”. Hiljem plaadifirmat valides oli Ndegeocellol võimalik liituda ka Prince’i stuudioga, aga ta otsustas Madonna leibeli Maverick kasuks.

 

Kõrgelt hinnatud artisti on senise karjääri jooksul nomineeritud 10 Grammyle ja tema 11 sooloalbumit annavad tunnistust kirgliku loojanatuuri jätkuvalt pulbitsevast energiast. Tema muusikaliste koostööde palett on muljetavaldav – sinna kuuluvad muuhulgas Herbie Hancock, John Mellencamp, Chaka Khan, Rolling Stones, Alanis Morrissette ja Basement Jaxx, samuti on tema muusika kaunistanud paljude filmide heliribasid. Kuulajale on Ndegeocello muusikast tuntuim koostöös John Mellencampiga valminud Van Morrisoni kaver “Wild Night”, mis lisaks kõrgetele edetabelikohtadele ka Grammy nominatsiooni pälvis.

 

Meshelli muusika lähtub aafrika juurtest ja sellelt pinnalt lahkab ta oma loomingus põhiliselt sookuuluvuse, seksuaalsuse ning ka eelarvamuste ja rassismiga seotud teemasid. Oma seni viimasel albumil “Comet, Come to Me” on tema loomesulg endiselt terav ja artisti algperioodi soul- ja hiphop rõhkudele on lisandunud värvikaid popi-, indie- ja elektroonikatahke, mida palistab americana muusikaliselt mitmekülgne pärand. Kevadeks on oodata ka lauljatari uut albumit.

 

28. Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar toimub 21. – 30. aprillini 2017. Festivali koduks saab taas parimat festivalimeeleolu pakkuv Telliskivi Loomelinnak. Kontserdid toimuvad Punases Majas ja Vabal Laval.

 

Meshell Ndegeocello kontserdi piletid tulevad müüki 8. novembril kell 10.00 Piletilevis. Samuti on müügil Jazzkaar 2017 peaesineja Dianne Reeves’i kontserdipiletid ja festivalipassid.

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank. Jazzkaar 2017 peasponsorid on KAFO, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Majutuspartner My City Hotel, aastasponsorid United Motors, Tallink ja Aktaprint. Festivalikeskust aitavad püstitada Prike ja Telliskivi Loomelinnak, kohvikupartner on Reval Cafe. Festivali Jazzkaar 2017 toetavad Viru Keskus, Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Tallinna linn.