fbpx

Jazzkaar 30: Jazzkaare signatuur 1991-2018

17. september 2018

Festivali Jazzkaar kontsertide algust tähistab kitarrist Nevil Blumbergi loodud muusikaklipp ja seda juba 1991. aastast. Esimesel festivali nimi oli Jazzi- ja Bluusipäevad Tallinnas, mille tunnussignatuuriks oli fraas Uno Naissoo loost Improvisatsioon Eesti teemale, mille mängis linti Eesti Raadio estraadiorkester, signatuuri teksti luges Jaak Ojakäär.

 

Eesti kitarrist Nevil Blumberg alustas muusikaõpinguid esmalt viiuli erialal ning jätkas hiljem Uno Loobi klassis kitarriõpingutega. Ta mängis ansamblites Synopsis, Radar, Ruja, Magnetic Band ja Bluesaurus, viimases huvitus ta sügavuti ka bluusist.

 

Anne Erm: „Mäletan, et see ettepanek tuli Nevili poolt, kes tol momendil oli loobunud aktiivsest kontserttegevusest ja tegeles peaasjalikult reklaamide koostamise ja helikujunduste loomisega firmadele. Helikõll oli ühel hetkel valmis ja mulle see sobis, sest tolle aja kohta oli kõla värske ja midagi polnud sellele ette heita. Kui siis seda, et signatuur võinuks olla veidi lühem. Sellest lindistusest saigi tehtud-lõigatud ka lühemaid variante, näiteks Jazzkaart kajastavate saadete alguseks või kontserdi algust kuulutavateks märguanneteks. Signatuur on meid hästi teeninud, kuid aeg on teha uus ja huvitav signatuur kevadel 30. sünnipäeva tähistavale festivalile.“