fbpx

Jazzkaar 30 pidustused saavad avapaugu saatesarjaga Vikerraadios

25. jaanuar 2019

Festival Jazzkaar alustab 30. sünnipäeva tähistamist Vikerraadiost saatesarjaga “Jazzkaar 30”, mille esimene saade on eetris täna kell 21.05.

 

Saatesari “Jazzkaar 30″ on tagasivaade kolmekümnele festivali hooajale. Ühes saates tuleb tutvustamisele kaks festivali, kus Immo Mihkelson viib kuulaja rändama festivali lavadele, telgitagustesse ja helimaastikele. Immo Mihkelsonil on olnud olla õnn festivali tegemiste juures pea algusest peale — tutvustada ja intervjueerida paljusid maailma ning Euroopa põnevaid esinejaid. Festivali Jazzkaar viimase viie aasta sündmused võtavad kokku Ivo Heinloo ja Tiit Kusnets.

 

Festivali pikaagne juht Anne Erm on tänulik, et ERR on aastakümnete jooksul salvestastanud, säilitanud ja digitaliseerinud nii palju materjali festivalist, mis võimaldab täna vaadata tagasi pikale teekonnale algusaastatest peale.

 

Saatesari “Jazzkaar 30” on eetris igal reedel kell 21.05 kuni maikuuni. Linnulennuline ülevaade Jazzkaare festivali kolmest aastakümnest on konsentraat olnust, mis annab võimaluse aastatetaguseid sündmusi, meeleolusid ja kontserte distantsilt näha. Mitmed festivalil Jazzkaar esinenud muusikud ja heliloojad on võtnud koha sisse eesti jazzi ajaloos.

 

Tallinna Rahvusvaheline Festival Jazzkaar tähistab sel aastal 30. sünnipäeva ning täidab 19.-28. aprillini Eesti parima jazziga. Juubelifestivali kodu on taaskord Telliskivi Loomelinnak Tallinnas, kuid jazzihelid kostuvad ka pealinnast kaugemale. Kevadisel festivalil esinevad armastatud laulja Bobby McFerrin, saksofonist Joshua Redman oma trioga ning trummar Mark Guiliana oma bändiga Beat’s Music. Suur sünnipäevafestivali programm avalikustatakse 1. veebruaril.

 

Jazzkaare peasponsorid on KAFO, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht ning aastasponsorid My City Hotel, BMW, Tallink ja Aktaprint. Bobby McFerrin “Gimme 5” kontserti esitleb Viru Keskus. Festivalikeskust aitavad püstitada Prike ja Telliskivi Loomelinnak, kohvikupartner on Reval Café ning toetavad MyFitness ja ERR. Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital ja Tallinna linn.