fbpx

Jazzkaar avalikustas 20.-29. aprillini toimuva festivali kava

31. jaanuar 2018

Kevadise festivali Jazzkaar 2018 põhiprogrammis on 60 kontserti. 29. korda toimuva Jazzkaare üks üllatajatest on kolm Grammy auhinda võitnud Cory Henry ansambliga The Funk Apostles. 1. ja 2. veebruaril on täna avalikustatud kontsertide piletid 40% soodsamad.

Jazzkaar 2018 peaesinejad on Suurbritannia lauljatar Laura Mvula ja USA jazzitipud –sütitav hammondivirtuoos-laulja Cory Henry ansambliga The Funk Apostles, saksofonilegend Bill Evans kvartetiga Petite Blond II, mainekas jazztrio The Bad Plus ning Ameerika esitrompetistiks valitud Ambrose Akinmusire.

 

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistab Jazzkaar festivali avapäeval, 20. aprillil erakordse kontsertetendusega „Saja lugu“ Noblessneri sadamalinnakus. Suurteose autorid on helilooja Erki Pärnoja, fotograaf Kaupo Kikkas ja lavastaja Jaak Prints. Kontsertetenduse aitab publikuni tuua Viru Keskus.

 

„Jazzkaar on alati uus ja eriline. Oleme uhked, et 29. toimumiskorral saame teha Eesti Vabariigile kingituse koos „Saja loo“ autorite, muusikute, saja armsa eesti inimese ja projekti toetajatega. Festivalil esitleme ka Eesti jazzmuusikute tänaseid saavutusi, inspireerivat Eesti jazzi tuleb kuulama tavapärasest rohkem välisajakirjanikke ja -delegaate,“ märkis festivali kunstiline juht Anne Erm.

 

Jazzkaarel on esinemas ka Stingi ansamblipartnerina tuntud kitarrist Dominic Miller, hüpnotiseeriva helikeeliga Nik Bärtsch Šveitsist ning võrratu Hispaania lauljatar Silvia Perez Cruz.

 

Oma uusi heliplaate esitlevad Jazzkaarel värske ECMi artist Kristjan Randalu koos Ben Monderi ja Markku Ounaskariga ning jazzansambel Voorand-Koikson-Sooäär-Daniel. Kvartett teeb koos Grammy’dega auhinnatud Eesti Filharmoonia Kammerkooriga kummarduse Veljo Tormise muusikale. Oma uue muusika toovad festivalile Estonian Voices, Heikko Remmel Quartet ja Anna Põldvee Quartet. Eesti muusikud annavad ka kaks põnevad showcase-kontserti. Esimesel neist on fookuses meie andekad naismuusikud Kirke Karja, Mingo Rajandi ja Maarja Aarma oma ansamblitega ning teisel saab kuulda piireületavat muusikat, mille loojaiks on Argo Vals, Modulstein ja Mauno Meesit. Noorimaid jazzisõpru rõõmustavad Eeva ja Villu Talsi ning kooliealisi ootavad kontserdile #noorjazz eakaaslased Eestist, Taanist ja Portugalist.

 

Klubimuusika valik Jazzkaarel on eriti rikkalik – kavast leiab USA jazztähe Cory Henry kõrval ka Suurbritannia klubide lemmikud Romare, Myles Sanko, Werkha ja Sons of Kemet’i. Punase Maja õhtuses vööndis esinevad eestlased Sander Mölder, Laura & W, Ashilevi ja Trump Conception.

 

Lisaks välja kuulutatud programmile jätkub populaarne kodukontsertide sari. Põnevaid kodusid, kes tahaksid muusikuid võõrustada ning uksed publikule avada, hakkab Jazzkaar otsima juba veebruaris.

 

Festival Jazzkaar 2018 toimub 20.-29. aprillini Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus Vabal Laval ja Punases Majas ning Nordea Kontserdimajas ja Noblessneri sadamalinnakus. Jazzkaare kontserdid toimuvad ka üle Eesti, kava avalikustatakse veebruaris. Eelmisel aastal külastas festivali 25 000 inimest.

 

Jazzkaar 2018 põhiprogramm: Ambrose Akinmusire, Anna Põldvee Quartet, Argo Vals, Ashilevi, Avarus Trio, Bill Evans Petite Blonde II, Bremer/McCoy, Cory Henry & The Funk Apostles, Delbecq 3, Dominic Miller, Eeva & Villu Talsi, Eesti Filharmoonia Kammerkoor & Voorand-Koikson-Sooäär-Daniel, Ellen Andrea Wang, Estonian Voices, Hannah Epperson, Heikko Remmel Quartet, Kids Can #noorjazz, Kirke Karja Quartet, Komfortrauschen, Kristjan Randalu – Absence, Laura Mvula, Laura & W, Leonid Šinkarenko Quartet, Maarja Aarma MA, Mauno Meesit Trio, Modulshtein, Myles Sanko, Nik Bärtsch’s Mobile, Romare, Sander Mölder, Silvia Perez Cruz, Sons of Kemet, Taner Akyol, The Bad Plus, Trondheim Voices, Trump Conception, Werkha, “Saja lugu” Erki Pärnoja, Kaupo Kikkas, Jaak Prints.

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank. Peasponsorid on KAFO, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht ning aastasponsorid My City Hotel, BMW, Tallink ja Aktaprint. Festivalikeskust aitavad püstitada Prike, Telliskivi Loomelinnak ja kohvikupartner on Reval Café, Laura Mvula kontserdi toob Eestisse Viru Keskus ja kontsertetendust „Saja lugu“ aitavad ellu viia Viru Keskus, Eesti Vabariik 100 ja Noblessneri sadamalinnak. Festivalile aitavad kaasa Kodupaber ja MyFitness. Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn, Eesti Autorite Ühing, Hispaania Suursaatkond, Prantsuse Instituut, Taani Kultuuriinstituut ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

 

Ainult 1. ja 2. veebruaril on Jazzkaare äsja avalikustatud kontsertide piletid 40% soodsamad. Piletid tulevad müüki 1. veebruari hommikul kell 9.00 Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee. Soodushinnaga pileteid on piiratud koguses! Soodustus ei kehti festivali- ja päevapassidele ning varem avalikustatud esinejate Laura Mvula, The Bad Plus, Ambrose Akinmusire ja Nik Bärtsch’s Mobile kontsertide ning kontsertetenduse “Saja lugu” piletitele.