fbpx

Jazzkaar avalikustas uue kevadise artisti: jutuvestja Iyeoka on tuntud nii poeedi kui ka muusikuna

07. veebruar 2017

Jazzkaar kuulutab sel nädalal välja neli kevadise festivali artisti, kelle piletid on ühtlasi 11. veebruarini 40% soodsamad. Kogu Jazzkaar 2017 programm avalikustatakse 10. veebruaril ning 10. – 11. veebruaril kehtib sel nädalal avalikustatud kontsertide piletitele 40% soodustus.

Nigeeria-Ameerika päritoluga Iyeoka Okoawo on tuntud nii laulja ja poeedi kui ühiskonnaaktivistina, tema muusikas võib leida souli, r’n’b, roki, hiphopi ja jazzi elemente.

 

Apteekriharidusega Iyeoka alustas muusikuteed grupis The Rock by Funk Tribe, mis ühendas poeesiat jazzi, bluusi, funki ja gospeliga. 2004. aastal ilmus tema esimene sooloalbum “Black and Blues”, millele aastal 2008 järgnes luule-fusion plaat “Hum The Bass Line”. Jazzkaarel tutvustab Iyeoka oma värskeimat albumit “Gold”, mis on eklektiline segu afrobiidist, popist, jazz-, rokk- ja tantsumuusikast. Siit leiab ka töötluse loost “Sinnerman”, millega teeb muusik kummarduse Nina Simone’ile.

 

Iyeoka nimi tähendab ta emakeeles: “soovin olla austatud”. Oma päritolu iidseid mõjutusi kanaldades on ta eesmärk olnud saavutada positiivset mõjujõudu läbi inspireerivate ja ravivate sõnumite. “Minu eesmärk on lihtne – iga luuletusega tahan ma jõuda järgmisele valgustustasemele”, ütleb ta.

 

Iyeoka esineb 28. aprillil kell 21:30 Vaba Laval.

 

Kolmapäeval avalikustab Jazzkaar järgmise artisti kevadisest programmist, koguprogramm avalikustatakse reedel. Uute avalikustatud artistide piletid on 10.-11. veebruaril 40% soodsamad või kuni kampaaniahindadega pileteid jätkub. 40% allahindlus kehtib ainult täishinnaga piletitele. Sooduspileteid on piiratud koguses iga ostja kohta kuni 4 piletit ühele kontserdile. Soodustus ei kehti festivali passidele ja päevapiletitele ning varem avalikustatud esinejate Dianne Reeves, Spyro Gyra, Steve Gadd Band, Meshell Ndegeocello ja GoGo Penguin kontsertide piletitele.

 

28. Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar toimub 21. – 30. aprillini 2017 Telliskivi Loomelinnakus. Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank. Jazzkaar 2017 peasponsorid on KAFO, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Majutuspartner My City Hotel, aastasponsorid United Motors, Tallink ja Aktaprint. Festivalikeskust aitavad püstitada Prike ja Telliskivi Loomelinnak, kohvikupartner on Reval Café ja Dianne Reeves’i kontserdi aitab Eestisse tuua Viru Keskus. Festivali Jazzkaar 2017 toetavad Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Tallinna linn.

 

Iyeoka: Simply Falling video: https://www.youtube.com/watch?v=9Pes54J8PVw
Iyeoka: Every Second Every Hour video: https://www.youtube.com/watch?v=03b8Gcidr78