fbpx

Jazzkaar ja Eesti JazzLiit esitlevad: Tallinn Music Week Jazz Showcase 2012

13. märts 2012

183 bändi ja artisti 13 riigist vallutavad kolmeks ööks ja päevaks Tallinna, et osaleda 29.-31. märtsini Baltikumi suurimal talendifestivalil Tallinn Music Week. Seni võimsaim Tallinn Music Week toob Eesti ja lähiriikide põnevaimad artistid publiku ette 27 festivalilaval, mille hulka lisaks juba tuttavatele lavadele kuuluvad senikuulmatud eksperimentaalsed keskkonnad ehk linnalavad, kus esinejad pakuvad publikule kordumatuid muusikaelamusi. Neljandat korda toimuva festivali ning seminar-konverentsi Tallinn Music Week eesmärk on otsida ning luua uusi väljundeid ja mudeleid kohalike talentide tutvustamiseks ja eesti muusikatööstuse edendamiseks. Konverents toimub nagu ikka Nordic Hotel Forumis.

Jazzkaare ja Eesti Jazzliidu koostöös toimub reedel, 30. märtsil Tallinn Music Weeki raames Jazz Showcase. Teater NO99 kahel korrusel astuvad üles 10 värvikat ning erilaadset kollektiivi.

Jazzi showcase kava:

19:00 Uksed avatakse
20:00 RÜTMIALLIKAL (folk-jazz-rock)
20:30 BRIAN MELVIN’S GLOBAL VILLAGE (world-jazz )
21:00 ESTONIAN VOICES (vokaalsekstett)
21:30 TAAVO REMMEL ( soolokontrabass elektroonikaga)
22:00 PHLOX (fusion)
22:30 FREE TALLINN TRIO (improjazz)
23:00 AJAVARES (folk-pop-jazz)
23:30 ARGO VALS BAND
0:00 ABRAHAM’S CAFE (etno-fusion)
0:30 DOUG TIELLI (Kanada) (folk-rock)

Õhtut alustab helilooja ja trummari Tanel Rubeni eestvedamisel 13-liikmeline bänd Rütmiallikal. Laval on torupillimängijad, DJ, visuaalimeister, lauljad, rütmigrupp ja saksofonid.

Brian Melvin’s Global Village on uus huvitav elektriline trio, kus kohtuvad maailmamuusika ja jazz. Trio kutsus kokku Ameeriklasest löökpillivirtuoos Brian Melvin, kes on muuhulgas mänginud Jaco Pastoriusega kontsertidel ja viiel heliplaadil. Koos Melviniga musitseerivad Raun Juurikas klahvpillidel ja Kaarel Liiv bassil.

Vokaalsekstett Estonian Voices sündis ühena Kultuuripealinna projektidest, kus ansambli juhendajaks oli M-Pacti laulja Britt Quentin. Ansambli kavas on töötlusi rahvalauludest, tuntud hittidest, jazziklassikast ja originaalloomingut. Laulavad Maria Väli, Kadri Voorand, Mirjam Dede, Arno Tamm, Mikk Dede ja Aare Külama.

Eesti hinnatumaid jazzbassiste Taavo Remmel on teinud kaasa lugematutes jazziprojektides ja mitte ainult. Seekord on laval vaid Taavo, kontrabass ja elektroonika.

Phlox on tegutsenud tosin aastat ning andnud selle aja jooksul välja neli plaati. Nad on mänginud nii Tartu kui Tallinna erinevates jazzi- ja rockiklubides ja kui ka väljaspool Eestit. Ise ütlevad nad, et nende bänd on „fusionimürsk”.

Free Tallinn Trio näol on tegemist unikaalse kooslusega. Kõik trio liikmed on EMTA õppejõud ja oma pedagoogilise tegevusega tuntud paljudes Euroopa riikides. Ebatavaliselt laia hääleulatusega laulja Anne-Liis Poll, klassikalise kooliga pianist Anto Pett ja jazzkitarrist Jaak Sooäär loovad piire ületades kordumatut muusikat.

Ajavares esitab originaalloomingut, mis põhineb eesti luuletajate tekstidel. Nende iga kompositsioon on justkui muusika ja poeesia kaudu vestetud lugu.

Argo Vals Band on üks põnevamaid värskeid koosseise! Bänd esitab paari viimase aasta loomingut. Koosseisu kuuluvad lisaks Argo Valsile Tanel Kadalipp, Jaan Jaago, Kaarel Kuusk ja Karl-Markus Kohv.

Abraham’s Cafe noored andekad muusikud segustavad folgi ja jazziga klezmermuusikat, araabia meloodiad ja balkani rütme. Tulemuseks on vägagi nauditav energiline ja kohati tantsuline muusika.

Doug Tielli on Kanada multiinstrumentalist, kelle muusikat võib kirjeldada kui pisut psühhedeelset folk-rocki.

Tallinn Music Week Jazz Showcase’i piletid on müügil Piletilevi müügikohtades ning tund enne algust kohapeal.

NB! Pilet eelmüügis 8€ (125.20 EEK) / kohapeal 10€ (156.50 EEK). Ühe pileti eest 10 kontserti!

Lisainfo:

www.tallinnmusicweek.ee
www.facebook.com/tallinnmusicweek
https://www.facebook.com/pages/Jazzkaar/85310429107
Delegaadipassid on saadaval: http://www.tallinnmusicweek.ee/register_2012n.php