fbpx

Jazzkaar kutsub nautima muusikat eestlaste kodudesse

02. aprill 2018

20. – 29. aprillini toimuv Jazzkaar kutsub muusikasõpru kaheksale erilisele kodukontserdile. Neljandat korda üle Tallinna ning esmakordselt Kuressaares ja Suurupis toimuvatele eksklusiivsetele kodustele kontsertidele on vaid 180 piletit, mis on müügil alates tänasest www.piletilevi.ee.

 

Kodukontsertide sarja alustame Meriväljal ning lõpetame Kuressaares lauljatar Marie Vaigla uue kavaga. Mälgandite perebändi kontsert toob kokku kontrabassisti Mihkel Mälgandi, staažika pianisti Ülo Mälgandi ja nende muusikutest vennad Londonist. Lauljatar Anna Põldvee viib jazzisõbrad muusikalisele rännakule oma peagi ilmuva albumi helimaailma. Lauljatar Maarja Aarma souliliku kodukontserdi Suurupis salvestab ka ETV2. Pianist Kirke Karja jõuab Jazzkaarele otse Bremenist Euroopa jazzmuusikamessilt JazzAhead. Bassist Peedu Kassi madalsagedustel pulbitsev soolokontsert viib kuulajad lüürilistele maastikele.

 

„Kodukontsert on väga unikaalne formaat, mis võimaldab mul suhelda publikuga vahetult ilma barjäärideta, mida kõrge lava teinekord loob,“ sõnas juba teist korda kodukontserti andev Anna Põldvee. Artisti sõnul on kõik kodukontserdid olnud ääretult soojad ning pakkunud hea emotsiooni nii talle endale kui ka publikule.

 

Sel korral üllatavad muusikuid ja kuulajaid üks üle 100 aasta vanune klaver, koduks kohandatud vana klaverivabrik ja neljajalgsed jazzisõbrad.

20.-29. aprillini toimuva Jazzkaar 2018 põhiprogrammis on üle 60 kontserdi Tallinnas. 29. korda toimuva Jazzkaare festivali peaesinejad on Suurbritannia lauljatar Laura Mvula, USA jazzitipud – mitme Grammy’ga auhinnatud sütitav hammondivirtuoos-laulja Cory Henry ansambliga The Funk Apostles, saksofonilegend Bill Evans kvartetiga Petite Blond II, mainekas jazztrio The Bad Plus ning Hispaania lauljatar Silvia Perez Cruz. Festivali avab Eesti vabariigi 100. sünnipäevaks loodud žanriülene suurteos “Saja lugu”.

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank. Peasponsorid on KAFO, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht ning aastasponsorid My City Hotel, BMW, Tallink ja Aktaprint. Festivalikeskust aitavad püstitada Prike, Telliskivi Loomelinnak ja kohvikupartner on Reval Café, Laura Mvula kontserdi toob Eestisse Viru Keskus ja kontsertetendust „Saja lugu“ aitavad ellu viia Viru Keskus, Eesti Vabariik 100, Noblessneri sadamalinnak, Tikkurila ja Kataja Event. Festivalile aitavad kaasa RGB Baltic, Kodupaber ja MyFitness. Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn, Eesti Autorite Ühing, Hispaania Suursaatkond, Prantsuse Instituut, Taani Kultuuriinstituut, Taani saatkond, Norra Kuninglik Suursaatkondm ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

 

Kodukontsertide kava:

L 21. aprill kell 14.00 Marie Vaigla Maria juures Meriväljal
E 23. aprill kell 18.00 Mälgandite perebänd Laura ja Kristjani juures vanalinnas
T 24. aprill kell 19.00 Anna Põldvee Quartet Toomase ja Madise juures Bekkeris
R 27. aprill kell 19.00 Maarja Aarma MA Rauli ja Heleni juures Suurupis
L 28. aprill kell 16.00 Kirke Karja Rimute ja Olgeri juures Lillekülas
P 29. aprill kell 14.00 Peedu Kass Anu juures Kelmikülas
E 30. aprill kell 18.00 Marie Vaigla Helle ja Toomase juures Kuressaares