fbpx

Jazzkaar pakub esinemisvõimalust noortebändidele

11. detsember 2018

Jazzkaar otsib 2019. aasta Kids Can projekti 3-5-liikmelist ansamblit, mille muusikud on vanuses 12-15 aastat. Projekti raames toimub 3 kontserti: Eestis, Portugalis ning Taanis.

 

2017. aasta sügisest algas kolmeaastane rahvusvaheline projekt “Kids Can”, mis toob kokku kolm organisatsiooni – festivali Jazzkaar Eestist, JazzDanmarki Taanist ja Hot Club jazziklubi Portugalist. Projekti jooksul reisivad nende riikide noored muusikud ja meediahuvilised partnerriikides, õppides mentorite käe all koos-musitseerimist, improvisatsiooni ning ansamblimängu. Kontsertideks jagatakse noored muusikud rahvusvahelistesse 5-liikmelistesse segabändidesse. Muusikute Eesti-poolne mentor on trummar Ahto Abner.

 

Prooviperioodide ja kontsertide ajad:
18.-22. aprill 2019: KIDS CAN #1: Jazzkaar Tallinn, Eesti.
20.-23. juuni 2019: KIDS CAN #2: Hot Club jazziklubi, Lissabon, Portugal.
29. august-1. september 2019: KIDS CAN #3: Jazz i Trekanten, Taani.

 

Kandideerimiseks:
– Kahe (2) loo demo või link
– Muusikute nimed koos sünniaegadega
– Lühike tutvustus ansamblist ja liikmetest

 

Tähtaeg kandideerimiseks on 31. jaanuar 2019.

Eelise annab see, kui ansamblis on nii poisse kui tüdrukuid, et osatakse nooti lugeda ning ollakse huvitatud end muusikaliselt arendama. Ansambli valib välja Jazzkaare poolt kokku pandud tiim.

 

Projekti “Kids Can” eesmärk on arendada noorte muusikalist võimekust ning esinemisoskusi. Projektis kohtub noor muusik omaealise publikuga, olles eeskujuks ning motiveerijaks muusikahuvilistele noortele.
Kolme aasta jooksul osaleb kolm gruppi noori muusikuid ja meediahuvilisi rahvusvahelises projektis, mille jooksul saavad nad töötubade ja kohtumiste kaudu end arendada. Noored, kes on ajakirjandusest, fotograafiast ja uuest meediast huvitatud, saavad kogemuse kajastada kontserte ning projekti olemust. Ühes grupis osaleb viis muusikut vanuses 12-15, kaks meediahuvilist vanuses 12-17 ning lisaks on igast riigist juhendamas mentorid. Eestist on mentoriks trummar Ahto Abner, kes on hinnatud muusik ja pedagoog.

 

Projekti rahastab Loov Euroopa fond, kattes reisimise, majutuse ja toitlustusega seotud kulud Eestis, Portugalis ja Taanis.

 

Loe 2018. aasta osalejate muljeid:
Trummar Karl-Kristian Kõrts: “Mulle meeldis vaba aeg välismaal, sai vabalt ringi vaadata. Ja see, et sain muusikaga tegeleda erinevate õpetajate käe all ja jazzklubis esineda.”

 

Kitarrist-viiuldaja Juuli Kõrre: “Kids Can võimaldas avastada teiste maade artiste ja muusikuid, kontserdid olid alati harivad ning jazzmuusika mängimine on igale muusikule igati kasulik, eriti improvisatsiooni ja muusikateooria poole pealt. Koosmäng valmistas ette, et tulevikus erinevate inimestega kiirelt ja effektiivselt tulemuseni jõuda, olgu selleks mistahes projekt.”

 

Kandideerimine ja lisainfo: Merli Antsmaa, merli@jazzkaar.ee

Vaata Kids Can kodulehte, Facebooki, Instagrami ja Jazzkaarel toimunud kontserdi muljeid:
https://www.facebook.com/kidscanjazz/
http://www.kidscan.eu/?fbclid=IwAR02csLvaKoOblJwWMGNwDiOXBBM8qOoBnOnvGbVP0aHA4d2mziBxhcFO8Q
https://www.instagram.com/kidscanjazz/
https://www.jazzkaar.ee/uudised/tee-pealt-eest-jazzilapsed-tulevad/