fbpx

Jazzkaar soovitab: Viljandi Kitarrifestival

30. august 2013

Viljandi Kitarrifestival tuleb kuuendat korda! 17.09-22.09 toimuvatel kontsertidel astuvad üles erakordselt põnevad ning andekad kitarristid Eestist, Saksamaalt, Rootsist, Soomest, Norrast, Inglismaalt ja Ameerika Ühendriikidest – kokku tervelt 17 suurepärast kontserti!

Festivali kunstiline juht ning muusik Ain Agan, kes on öelnud, et tulemas on läbi aegade parim kitarrifestival, on nii kodu- kui ka välismaalt kokku kutsunud muusikud, kes moodustavad fantastilise ning mitmekülgse terviku. Esmakordselt astub festivali raames üles Eesti Filharmoonia Kammerkoor koos tuntud solistidega – Weekend Guitar Trio, Laur Joamets, Ain Agan ning Marzi Nyman, kes on Soome rahvusvaheliselt üks tunnustatumaid kitarriste. Kontsertidel Viljandis, Tallinnas ja Rakveres tulevad esmaettekandele tunnustatud Eesti muusikute ja heliloojate Tauno Aintsi, Robert Jürjendali ja Raul Söödi uudislooming.

Lavalaudadele jõuab paljude südamed võitnud Peter Fessler (Saksamaa), kes avab festivali raames uue sarja “Singer/songwriter”, kus muusik saadab end meisterlikult kitarril. Muusikut peetakse Saksamaa esi jazz-hääleks ning ta on auga teeninud kuulsuse rahvusvahelisel areenil. Fessler on kõrgelt tunnustatud ka paljude staaride seas, sh Randy Crawford, Bobby McFerrin jt. Tõeliseks pärliks on festivali programmis aga Ameerika Ühendriikidest kohale lennanud kitarrigeenius Peter Bernstein, kes astub üles koos Toivo Undiga kontrabassil ning Ahto Abneriga trummidel. Antud kontserdiga alustatakse kitarrifestivalil uut sarja – “Eesti bassilegend ja välismaa kitarrilegend”. Seega üllatab festival lausa kahe uue sarjaga!

Festivalil säravad veel Paul Shigihara (Saksamaa) & Jaak Sooäär, tõeliselt värvikat kontserti on oodata Norra muusikult Knut Hemilt, kes astub üles koos Tõuniga. Viljandi Nukuteatri maagilises idüllis leiab aga aset armastatud Riho Sibula soolokontsert ning loomulikult on kavas oma koha leidnud ka eelmisel aastal Tiit Pauluse nimelise noore kitarrimängija preemia võitnud Jaan Jaanson koos oma kvartetiga. Unustamatuid kontsertelamusi pakuvad Andre Maaker Trio, Siim Petser Trio ja Ola Bengtsson Trio (Rootsi) ning festivalile lisab omapära eriline ning tõeliselt emotsionaalne kesköökontsert Viljandi vanas Veetornis, kus astuvad üles Tiit Peterson ja Neeme Punder flöödil, kes sel sumedal sügisööl toovad publikuni Urmas Sisaski „Tähistaevakontserdi“. Erilise elamuse pakub kindlasti ka James Lampi (UK), kes astub üles koos hinnatud Tanel Rubeniga. Võimalik on osa saada kontsertelamusest, mida siinmail tihti ei kuule!

Viljandi Kitarrifestivali eesmärgiks on arendada improvsatsioonilist ja stiiliülest kitarrimängu. Festival koondab kitarrimängijad Eestist ja välismaalt ning arendab rahvusvahelist ning kitarriõppe alast koostööd. Festivali väga olulise osa moodustavad artistide poolt läbiviidavad töötoad, mis kulmineeruvad tudengite soolonumbrite ja festivali kitarriorkestri meeldejääva kontserdiga.Kontserte saab külastada Pärimusmuusika Aidas, Viljandi Nukuteatris ning Jaani kirikus. Tallinnas toimuvad kontserdid Estonia kammersaalis ning Talveaias ja Rakveres astutakse üles Rakvere Kultuurikeskuses.

Piletid on võimalik soetada Piletilevist või alates pool tundi enne kontserdi algust kohapealt!

Rohkem infot: http://viljandiguitar.ee/