fbpx

Jazzkaar viib jazzmuusika ja luule katusele!

08. aprill 2013

Jazzkaare Helisev pühapäev 21. aprillil  täidab Tallinna vanalinna pargid, põnevad hoovid ning katused jazzmuusika ja luulega! Esinevad Eesti armastatud muusikud ja luuletajad – Helin-Mari Arder, Jaan Pehk, Jelena Skulskaja, Jaan Pehk ja paljud teised.

 

Üks Jazzkaare traditsioone on päev täis muusikat, mil kontserdid on vaba sissepääsuga ning kus avastamisrõõmu pakuvad ühe Tallinna linnaosa vähemtuntud kontserdikohad. Pühapäeval, 21. aprillil ootab Jazzkaar muusika ja luulesõpru Tallinna imelisse vanalinna – kontserdid toimuvad hoovides, parkides, isegi katusel. Luuletajad loevad oma armsamaid värsse ja muusikud ühinevad nende meeleoludega. Kohtuvad jazz, luule ja head kuulajad!

 

Kell 8 ootab Skoone bastionil ornitoloog ja Viru Folgi peakorraldaja Peep Veedla, kellega koos saab nautida linnulauluekskursiooni mööda vanalinna parke. Selle aasta ekskursioon on eriline, sest teele jäävate suleliste kohta kuuleb ka Peep Veedla linnuluulet.

Kell 10 avab oma hoovi Ungari Instituut, kuhu võib kaasa võtta tassi sooja joogiga ning nautida Odd Hugo ja noore luuletaja Siim Kera muusika-luule sümbioosi.

Kell 11 tasub kiigata My City Hoteli hoovi, seal ootab Helin-Mari Arder koos Eeva Parkiga ning hea õnne korral on võimalik kosutada end ka pannkookidega. 

Edasi viib tee Eduard Vilde monumendi juurde Harju tänaval, kus kell 12 ootavad Siim Aimla ja Jürgen Rooste, et terava luule ja särtsaka muusikaga päev käima tõmmata.

 

Okasroosikese lossi hoovis laulab kell 13 segakoor Noorus kauneid koorilaule Ernst Enno sõnadele. Muusika kõrvale pikib oma värsse karismaatiline Jelena Skulskaja. Edasi tasub suund võtta Eesti Meremuuseumi Paksu Margareeta katusele, kus kell 14 on paljutki nii muusika- kui luulekeeles öelda Jaan Pehkil. Ettevaatust – katusele minekul ootab teid sadakond trepiastet ja ergastav kevadine tuuleiil! 

 

Kell 15 sünnib Kloostri Aidas otse teie silme all üks eriline Jazzimaal. Sally Stuudio noored koos  oma sõpradega maalivad  Siim Aimla bändi muusikast inspireeritud hiigelteost, mida saab hiljem  imetleda ka Merepaviljonis. 

Kell 16 ootab särav lauljatar Anneliis Kits  Eesti Disaini- ja Tarbekunstimuuseum vastas asuvasse parki, et koos Karl-Martin Sinijärvega meel rõõmsaks võluda. 

 

Vihmase ilma korral toimuvad kontserdid samas siseruumides. Vaadake jooksvalt infot Jazzkaare kodulehel, Facebookist või EMT-live äpist!

 

Päeva lõpetab kell 17 Merepaviljonis noorte folk- ja jazzmuusikute ansambel Puzle Viljandist, kes on uude rüüsse pannud 70. – 80. aastatel eesti rahvalaulude jazziseadetes esitamisega tuntuks saanud ansambli Collage lood nagu  „Käokiri“, „Suur Tamm“, „Loomine“ ja paljud teised. Ainus tasuta kontsert Merepaviljonis! Tule ja naudi head muusikat ja mõnusat atmosfääri!

 

Heliseva pühapäeva „Jazz luules“ programmi aitavad teostada Eesti Autorite Ühing ning Tallinna Spordi- ja Noorsooamet. Aitäh tasuta päeva koostööpartneritele: Ungari Instituut, My City Hotel, Okasroosikese loss, Eesti Meremuuseum, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum.

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank. Festivali peasponsorid on Eesti Päevaleht, ERGO ja Kafo, aastasponsorid My City Hotel, Tallink, Aktaprint, United Motors ning Merepaviljoni partnerid Prike, RGB ja Tallinna Sadam. Festivalile aitavad kaasa lennupartner Lufthansa, kohvikupartner Reval Cafe, EMT, Hansabuss, Eesti Loots, Hennessy ja Kodupaber. Festivali toetavad Tallinna linn, Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, välisinstitutsioonidest Ameerika Suursaatkond, Austria Saatkond ja Prantsuse Kultuuriinstituut ning mitmed linnad. 

 

Jazzkaare infot saab numbril 666 0030 või piletid@jazzkaar.ee. Vaata ka www.jazzkaar.ee 

 

Tasuta päeva programm:

8.00Linnulauluekskursioon ja -luule Peep Veedla juhtimisel, kogunemine Skoone Bastionil (Rannamäe tee 11)

10.00Odd Hugo ja Siim Kera, Ungari Instituudi hoov (Piiskopi 2)

11.00Helin-Mari Arder ja Eeva Park, My City Hotelli hoov (Vana-Posti 11/13)

12.00Siim Aimla ja Jürgen Rooste, Eduard Vilde monumendi juures (Harju 1) 

13.00Segakoor Noorus laulud Ernst Enno sõnadele ning JelenaSkulskaja, Okasroosikese loss (Uus 19)

14.00Jaan Pehk, Eesti Meremuuseumi Paks Margareeta katus (Pikk 70)

15.00Jazzimaal, Kloostri Ait (Vene 14)

16.00Anneliis Kits & Karl-Martin Sinijärv, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum (Lai 17)

17.00Collage’i tribuutkontsert: ansambel Puzle, Merepaviljon (Sadama 25/4)