fbpx

Jazzkaare piletid soodsamad 1. aprillini!

23. märts 2012

Tallinna rahvusvahelise festivali, 23. korda toimuva Jazzkaare alguseni on jäänud vähem kui kuu. Valmis on saanud festivali lõplik kava, mis algab Mali maailmamuusika staaride Amadou & Mariami ansambli kontserdiga ning lõpeb maagilise Põhjala, NordicSounds & Eivor (Eesti-Fääri saared) helidega.

Jazzkaare kodu on sel korral mere ääres Reisisadamas – spetsiaalselt festivali jaoks püstitatud unikaalses Merepaviljonis, mida saab Eestis esmaskordselt näha just Jazzkaare ajal. Uues festivalikeskuses toimub 14 kontserti. Kokku on festivalil ligi 100 sündmust – Tallinnas 30, teistes Eesti linnades 25 kontserti ning lisaks 40 ootamatut kontserti linnaruumis. Kõige suurem piletimüügi edu saadab Jan Garbareki, Lizz Wrighti ja The Brand New Heavies kontserte. Ka viimasena kavasse lisandunud pimedate muusikute Amadou & Mariami kontserdi vastu on kasvav huvi, ühena esimesest maailmas saab eesti publik kuulata nii nende 2. aprillil ilmuva uue albumi „Folila” lugusid kui ka varasemaid menulugusid.

Ameerika jazzi absoluutset tippklassi esindavad kolm Grammyt võitnud ja rohkem kui 300 heliplaadil kaasalööv bassist Christian McBride oma trioga ning kolmel viimasel aastal USA parimaks altsaksofonistiks valitud india päritolu Rudresh Mahanthappa oma ansambliga. Eesti muusikutest on muuhulgas menukad Tõnis Mägi suure koosseisuga esitlusele tulev bluusilik kava „Muus-Bluus” ja ka kontsert „Jazzis ainult tüdrukud”, mis toob lavale 9 eesti jazzi säravat lauljatari. Lõbus kontsert mudilastele klounide ja ansambliga Djanzz on samuti väga oodatud.

Jazzkaar soovitab suuremat tähelepanu pöörata ka erilistele kontsertidele nagu öökontsert Tingvall Trioga – Martin Tingvalli on võrreldud Brad Mehldau ja Esbjörn Svenssoniga, trio pälvis Saksamaa parima jazzansambli auhinna. Eriline on meie oma bänd UMA, kes esineb koos kahe klavessiinimängijaga. Koostöös Eesti Kontserdiga saab teoks Villu Veski – Tiit Kalluste ansambli NordicSounds projekt Fääri saarte karismaatiliste muusikute Eivori ja Mikael Blakiga.

Festivali toetavad Tallinna linn, Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, välisinstitutsioonid ja kohalikud koostööpartnerid. Jazzkaare kuldsponsor on Elion, peasponsorid Eesti Päevaleht ja ERGO, sponsorid lennupartner Estonian Air, Tallink, Info-Auto, Aktaprint ja Lavazza ning partnerid RGB, Tallinna Sadam, Clazz jpt. Festivali majutuspartner on MyCityHotel.

Jazzkaar 2012 piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee. Elioni klientidele festivali piletid 20% soodsamad! Sooduspileteid on piiratud koguses. Jan Garbareki ja Lizz Wrighti kontsertide piletid on saadaval ka TicketPro müügikohtades. Jazzkaare piletiinfot saab numbril 666 0030 või piletid@jazzkaar.ee.