fbpx

Jazzkaare viies podcast on ülesvõte “Tallinn-67” jazzijuttudest

26. aprill 2017

Jazzkaare viies podcast on Jazzkaare festivalil toimunud avalik “Tallinn-67” jazzijuttude ülesvõte Punasest Majast.

 

Kui rääkida Eesti Vabariigi 100 aasta mõjusaimast sündmusest jazzi vallas, siis oli see kindlasti rahvusvaheline jazzifestival Tallinn-67, mis viis Eesti jazzi ja festivalid maailmakaardile. Tallinn oli toona jazzimeka – lisaks Moskva, Leningradi ja liiduvabariikide jazzansamblitele saabusid 1966. aastal esinema ka Skandinaaviamaade muusikuid ning 1967. aastal maabus ka esimene Ameerika ansambel just 1967. aastal maineka jazziajakirja Down Beat kriitikute poolt aasta ansambliks valitud Charles Lloydi kvartett. 11.-14. maini viisid kõik teed „Kalevi“ spordihalli, kus esinesid 26 ansamblit ja 2 orkestrit rohkem kui 150 muusikuga. Eestit esindasid festivalil noored andekad muusikud Tõnu Naissoo ja Raivo Tammik oma klaveritriodega. Jaan Kailvee ansambel ja Eesti Raadio kergemuusika orkester Aleksander Rjabovi juhatusel. Festivalile saabus fänne üle suure liidu ja ajakirjanikke Londonist ja New Yorgistki, kõik kontserdid olid välja müüdud. Tänu Charles Lloydi esinemisele jõudis artikkel festivalist ka New York Timesi esilehele.

 

Kõnelejad on Tõnu Sal-Saller, Jaan Rõõmus, Reet Linna, Els Himma, Anne Erm. Jazzijutule järgnes kontsert, kus tegid Tallinn-67’le kummarduse Tõnu Naissoo Unity ja toona juba tuntud poola staarsaksofonist Zbigniew Namyslowski.

 

Jazzijutud / jazz talks on kohtumispaik siin viibivate jazzifestivalide eestvedajate, välisajakirjanike ning meie oma muusikute, ajakirjanike, kultuurikorraldajate, toetajate ja melomaanide jaoks.

 

Jazzkaare podcasti idee taga on Noorte Meediatiimi liikmed Hannes Dreimanis ja Henri Särekanno, kes mõlemad käivad Tallinna 32. keskkoolis. Seniste podcastide külalised on olnud Jonas Kaarnamets, Peedu Kass, Kaupo Kikkas ja Kirke Karja.

 

Kuula podcasti siit: https://soundcloud.com/jazzkaarfestival/jazzkaare-podcast-05-tallinn-67