fbpx

Jazzkaarel esineb tulihingeline armeenia pianist Tigran Hamasyan

08. veebruar 2017

Jazzkaar kuulutab sel nädalal välja neli kevadise festivali artisti, kelle piletid on ühtlasi 11. veebruarini 40% soodsamad. Kogu Jazzkaar 2017 programm avalikustatakse 10. veebruaril ning 10. – 11. veebruaril kehtib sel nädalal avalikustatud kontsertide piletitele 40% soodustus.

 

29. aprillil esineb Vaba Laval oma generatsiooni unikaalsemaid pianiste, 30. eluaasta künnisel juba maailmalavad vallutanud tulihingeline looja Tigran Hamasyan. Tema muusika on kooslus etnomuusika elementidest, minimalistlikust elektroonikast, jazzist ja rokist, tormiliselt vahelduvate taktimõõtude, dünaamika ja akustilistest elektroonilistesse sulanduvate toonidega.

 

Jazzkaare kunstilise juhi Anne Ermi sõnul on Tigran Hamasyan tugev loominguline natuur. “Tema muusika on väga isikupärane, tugevate rahvamuusika juurtega. Ilmselt on tegu ühe tulihingelisema pianistiga kaasaegses jazzis”, ütles Erm.

 

Tigrani värskeim ambitsioonikas projekt on 2017. aastal ilmuv kaheksas bändikoosseisule kirjutatud album “An Ancient Observer”, mis uurib läbi isikliku tunnetusprisma tänapäevast maailma ja ajaloo hoomamatut mõju kaasaegse elu tahkudele. Meloodiavirtuoosi ja rütmimeistrina kuulub tema fännibaasi nii jazzi, kui ka proge-metali kuulajaid ning tema talenti hindavad kõrgelt ka Brad Mehldau ja Herbie Hancock. Jazzkaare publik kohtub temaga juba teist korda, 2012. aasta Jõulujazzil sai tema karismaatilisest detailipeenest pianismist osa täissaal.

 

Homme avalikustab Jazzkaar järgmise artisti kevadisest programmist, kogu programm avalikustatakse reedel. Uute avalikustatud artistide piletid on 10.-11. veebruaril 40% soodsamad või kuni kampaaniahindadega pileteid jätkub. Allahindlus kehtib ainult täishinnaga piletitele. Sooduspileteid on piiratud koguses iga ostja kohta kuni 4 piletit ühele kontserdile. Soodustus ei kehti festivali passidele ja päevapiletitele ning varem avalikustatud esinejate Dianne Reeves, Spyro Gyra, Steve Gadd Band, Meshell Ndegeocello ja GoGo Penguin kontsertide piletitele.

 

28. Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar toimub 21. – 30. aprillini 2017 Telliskivi Loomelinnakus. Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank. Jazzkaar 2017 peasponsorid on KAFO, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Majutuspartner My City Hotel, aastasponsorid United Motors, Tallink ja Aktaprint. Festivalikeskust aitavad püstitada Prike ja Telliskivi Loomelinnak, kohvikupartner on Reval Café ja Dianne Reeves’i kontserdi aitab Eestisse tuua Viru Keskus. Festivali Jazzkaar 2017 toetavad Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Tallinna linn.

 

VIDEO
Tigran Hamasyan – Fides Tua (Live)
Tigran Hamasyan – Entertain me