fbpx

Jazzkaarel saab taas osa võtta tasuta jazzijuttudest!

11. aprill 2017

Jazzijutud on kohtumispaik siin viibivate jazzifestivalide eestvedajate, välisajakirjanike ning meie oma muusikute, ajakirjanike, kultuurikorraldajate, toetajate ja melomaanide jaoks. Võtame fookusesse meile ja meie külalistele hetkel olulised teemad. Seekord on vestlus legendaarse festivali Tallinn-67 mõjust praegusele Eesti jazzile, artistide manageerimisest ja lahatakse ka muusikaajakirjanduse olemuse üle. Lisaks toimuvad kaks artisti eri koostöös Viljandi Vibes’ga. Mõttevahetused on kõigile tasuta.

 

Jazzijuttude kava:

L 22.04 kell 16.00 Punane Maja
“Tallinn-67″
Kõnelejad: Tõnu Sal-Saller, Jaan Rõõmus, Reet Linna, Anne Erm
Keel: Eesti keel

 

Rahvusvahelisel jazzifestivalil Tallinn-67 on märgiline tähendus Eesti ja Nõukogude jazzi ajaloos. 11.-14. maini toimunud kontserdid Kalevi spordihallis olid viimase kohani välja müüdud – esinemas oli nõukogude jazzi koorekiht, külalised Rootsist, Soomest, Poolast ja Ameerikast. Sündmust kajastasid paljude maade ajakirjanikud ja see jõudis ka New York Times’i esilehele. Nõukogude Liidu ja Tallinna suurim jazzipidu jäi paraku 1949. aastal alanud festivaliseeria viimaseks. Kuidas see mõjutas Eesti jazzi edaspidi?

 

 

P 23.04 kell 14.00 Safran
Viljandi Vibes: “Artisti eri: Elina Hokkanen & Johannes Laas”
Kõnelejad: Elina Hokkanen, Johannes Laas, Stuart Garlick
Keel: Inglise keel

 

Viljandi Vibes ja Jazzkaar toovad jutu ja muusikaga kaamera ning publiku ette noored talendid võimsa häälega Elina Hokkaneni ja andeka kitarristi Johannes Laasi. Inglisekeelses vestluses kuuleme, mis neid inspireerib ja mida nad maailmas üldiselt arvavad.

Andekad Elina Hokkanen ja Johannes Laas on koos musitseerinud viimased neli aastat, sealhulgas kirjutanud ka ühist omaloomingut. Koos tegutseti ansamblis

Innersound aastatel 2014-2016, kuid nüüd jätkavad muusikud teed kahekesi ning on seotud ka erinevate muusikaliste projektidega. Mõlemad on tudengid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Kontsert-vestlusel tuleb esitusele Elina uuemat omaloomingut kui ka palasid, mis on teda hingeliselt puudutanud.

 

Jazzijuttude raames toimuv artisti eri võtab üles Viljandi Vibes ning inglisekeelset vestlust juhib Stuart Garlick.

 

 

P 23.04 kell 18.00 Punane Maja
Viljandi Vibes: “Artisti eri: Kadri Voorand & Mihkel Mälgand”
Kõnelejad: Kadri Voorand, Mihkel Mälgand, Stuart Garlick
Keel: Inglise keel

 

Kadri Voorand on tuntud Eesti vokalist ja helilooja. Mihkel Mälgand on üks muusikaliselt aktiivsemaid bassiste Eestis. Koos moodustavad nad duo, mis mängib põhiliselt originaalloomingut klaverile, bassile ja häälele, mis annab ruumi improvisatsioonile ning mida ehivad õhulised elektroonilised efektid. Lüürikaks on nii Eesti luule kui originaaltekstid. Nad on eelnevalt koos musitseerinud Kadri Voorand Group’is, mis on andnud kontserte nii Eestis kui välismaal, sealhulgas Pori Jazz’il, Jazz Baltica’i jpt üritustel.

 

Jazzijuttude raames toimuv artisti eri võtab üles Viljandi Vibes ning kell 17.50 toimuvat inglisekeelset vestlust juhib Stuart Garlic. Duo kontsert algab kell 18.00.

 

T 25.04 kell 17.00 Punane Maja
“Fookus Live: What does it take to manage an artists’ career in 2017 and beyond?”
Kõnelejad: Pia Raitala, Virgo Sillamaa, Charles Gil, Raimo Matvere
Keel: Inglise keel

 

Järjekordsel Fookus Livel koostöös Music Estoniaga võetakse luubi alla artisti manageerimise teema – kas praegusel ajastul on see üldse võimalik?

Soomlane Pia Raitala omab managementi ja agentuuri ning töötab juba üle 10 aasta artistidega nagu Aki Rissanen, Jukka Perko, Ricky-Tick Big Band ja teistega. Virgo Sillamaa on Music Estonia juht, aga ka Avarus manager. Prantslane Charles Gil on prantsuse ja some artistidega töötanud juba üle 20 aasta ning selle ajaga on tema agentuurist saanud üks olulisi partnereid mitmetele festivalidele.

 

Vestlust juhib Raimo Matvere Telliskivi Loomelinnakust.

 

Koostöö: Music Estonia

 

R 28.04 kell 17.00 Punane Maja
“Music journalism – a friend or a foe of the musician?”
Kõnelejad: Andrey Henkin, Ammar Kalia, Stuart Garlick
Keel: Inglise keel

 

Muusikaajakirjandusest ning selle keerukusest vestlevad kriitik Andrey Henkin New York City Jazz Recordsist ning kes on kirjutanud ka näiteks Allaboutjazzile, Ammar Kalia, kes kirjutab Clashile, Jazz Standardile, The Guardianile ja teistele. Vestlust juhib Stuart Carlick (Charm Offensive).

 
Jazzijutt “Music journalism – a friend or a foe of the musician?” on ellu viidud tänu Balti-Ameerika Vabaduse Fondi (BAFF) rahastusele. Rohkem infot BAFF-i stipendiumide ja lektorite toetuste kohta leiate, külastades kodulehte www.balticamericanfreedomfoundation.org.