fbpx

JK: Club For Five: tundsime end laval nagu kodus

01. mai 2010

Soome vokaalansambel Club For Five andis jazzkaar.ee-le pärast kontserti välkintervjuu, kus tunnistas, et vokaalgruppe võiks Soomes rohkem olla.

Popmuusikahõngulise kava esitanud Club For Five jäi Eesti publiku reaktsiooniga rahule. Kuigi lauljad pidid vahetult pärast kontserti kohe laevale ja tagasi Soome kiirustama, nõustusid kaks viiendikku bändist – Jouni Kannisto ja Susanna Hietala – vastama mõnele kiirele küsimusele.

Club For Five’ile esitas küsimusi Ivo Heinloo.

Kuidas teie ansambel kokku sai?

Jouni Kannisto: See juhtus kümme aastat tagasi. Mõned meist õppisid tollal Sibeliuse Akadeemias ja poisid olid varem kooris koos laulnud. Professionaalselt tegutseme viiendat aastat. Me naudime tähelepanu, mida fännidelt saame.
Susanna Hietala: Kümme aastat on küll võrdlemisi pikk aeg, kuid me oleme suutnud üksteist päris edukalt siiani välja kannatada.

Kuidas publik teile täna tundus?

Susanna: Vastuvõtt oli väga soe. Jouni: Tundsime end kui kodus. Algul jäi küll selline mulje, et osa publikust oli üllatatud, et me nii palju poppi ja nii vähe džässi tegime.

Millest see tuleb, et teie muusika nii paljusid erinevaid stiile hõlmab?

Jouni: Ma arvan, et põhjus on meie küllalt heterogeenne taust. Kõik meist on õppinud klassikalist muusikat, ent meile meeldivad ka paljud muud žanrid.

Kuidas Soomes a cappella stseeniga praegu lood üldse on?

Jouni: Vokaalgruppe võiks kindlasti rohkem olla.
Susanna: Jah, sest professionaalselt tegutsevaid on hetkel vaid kolm, tuntuim neist Rajaton.
Jouni: Üldiselt on Soomes väga head koorid ja meie vokaalmuusika on üle maailma tuntud. Eriti Skandinaavias on see praegu kuum teema.

Uudista lisaks:
Publiku emotsioonid pärast kontserti
Kontserdi fotogalerii