fbpx

JK: White (wo)men can jump! Hedvigi soe suhe souliga

27. aprill 2010

“Soul jääb alatiseks mu muusikat mõjutama,” räägib Eesti džässi primadonna Hedvig Hanson intervjuus Ivo Heinloole.

29. aprillil on Rock Café’s Jazzkaare üht peaesinejat George Duke’i soojendamas soulist inspireeritud kavaga ei keegi muu kui Hedvig Hanson. Hedvig Hanson Soul Group koondab endas Eesti parimaid muusikuid. “Soul jääb alatiseks mu muusikat mõjutama,” räägib Eesti džässi primadonna intervjuus Ivo Heinloole.

Elad praegu linnakärast eemal. Kas loominguliselt mõjub maal elamine sama inspireerivalt või isegi inspireerivamalt kui linnas?

Olen arvamusel, et loominguinimese jaoks on väga tähtis vaheldus. Mulle meeldib maal elada ja iga päev looduse muutumist jälgida, meeldib vaikus ja rahu. Aga meeldib ka linnas kultuuri nautida ja muidugi on minu töö ju ikka linnadega seotud. Jazz olevatki ju linnamuusika. Inspiratsiooni saad kõigest sellest, mis su hinge liigutab.

Pole ikka vist veel päris välja surnud seisukoht, et bluus, funk ja soul on pigem “must muusika” ja valgenahalistel inimestel sinna asja pole?

Eelarvamus on tugev pidur, aga isegi “mustas muusikas” on väga häid valgeid muusikuid. Minul on hea meel, et läbi sellise võimaluse – soojendada maailmakuulsat musta muusikut – on mul stiimul üles äratada endas taas see soulmuusika-armastus. R&B muusika, mida mu ema 80-ndatel kuulas ja mis mu lapsepõlve saatis, jääb alatiseks mu muusikat mõjutama.

Mida sa arvad George Duke’ist?

George Duke’i avastasin enda jaoks läbi teise lemmiku – Dianne Reeves’i , kes esitab Duke’i lugusid ja seadeid. Kui tuju on hall ja ilm sombune, panen peale George Duke’i päikselise plaadi “A Brazilian Love Affair” ja tuju läheb paremaks. Kuidas kliima ikka mõjutab meie (muusika)tunnetust! Ei kujutaks ette, et põhjamaa jazzmuusik võiks teha nii kerglase plaadi!

Kuidas läks su viimatine esinemine Tallinn Music Week’il?

Arvan, et idee on hea ja rõõmustas suur huvi jazzi vastu. Teisalt – NO99 jazzklubis jäi ruumi väheseks ja etteantud aeg tiksus kuklas. Alles alustasime ja juba pidime lõpetama. Valisin soulikama kava, aga nähtavasti peab sellisel üritusel ikka rohkem eesti asja tegema. Aga eesti publik oli soe ja sõbralik. Ühegi tähtsa delegaadiga küll ei õnnestunud kohtuda!

Kas ja kui palju sa ise sel aastal Jazzkaarel ringi vaadata jõuad?

Mulle on viimastel aastatel kodusena meeldinud kuulata ülekandeid Klassikaraadiost. Aga Dianne Reeves’i tulen muidugi kontserdile kuulama. Tema on minu jaoks Laulja suure algustähega.

29. aprillil Rock Cafes kell 22.00
GEORGE DUKE (USA)
süntesaatorijazzi suurkuju
+ Hedvig Hanson Soul Group