fbpx

Joel Remmel rahustas meeli

27. aprill 2019
Christopher Toomberg

25. aprillil Punases Majas toimunud kontserdil esines meie endi Joel Remmeli Trio, kellele lisaks oli laval Soome saksofonist Joonatan Rautio. Noor pianist Joel Remmel on Eesti jazzielu rikastanud juba terve dekaadi. 2011. aastal võitis ta Noore Jazzitalendi auhinna ning omanimelist triot on ta vedanud juba 8 aastat. Seekord esitleti koosseisu neljandat albumit “Sharp”.

 

Publikuga muljetas Jazzkaare reporter Christopher Toomberg.

 

Vassili (28), analüütik, jazzifänn: Saabusin siia just Joshua Redmani kontserdilt ja olen väga rahul. Selline hea rahulik ja natuke jahedam vaheldus eelnevale meeletule kütmisele. Olen Joeli tegemisi jälginud senikaua, kuni mäletada suudan, enam-vähem vist alates sellest ajast, kui ta siin jazzimaastikul tegutsema hakkas. Väga mahe.”

 

Reet (67), pensionär: Nii ilus. Just see lugu “Vaba ja puhas”, mis meenutas mulle millegipärast Heino Elleri teost “Kodumaine viis”, ma ei tea isegi miks, ärge küsige. Joel ikka oskab ilusti klaverit mängida ja tema muusika sobib minu maitsega hästi. See ei ole liiga jazz ning ei lähe seal laval liiga segaseks, nagu mõndade teiste artistide puhul.”

 

Siim (32), muusik: Joel Remmeli koduleheküljel seisab lause, et tegemist on Eesti noorema põlvkonna ühe silmapaistvaima jazzpianistiga ja nii see tõepoolest on. Mitte, et ma siin kedagi kellestki paremaks peaks või mingit salajast pingerida moodustaks, aga noh, siin kahe silma all ütlen, et tema on ikka minu lemmik. “Teisipäev” on vist minu lemmiklugu uuelt albumilt.

 

Annaliisa (19), bioloogiatudeng: Mind üllatas see kontsert väga. Pean silmas, et üllatas ikka meeldivalt. See kuidas Joel klaveril neid mahlaseid akorde nii pehmelt vajutab. Ja üleüldse on see tänane õhtu väga heade emotsiooniga olnud, sest saabusin siia paari kiire sammuga äsja lõppenud Joshua Redman Trio kontserdilt. Tegelikult hakkasin ma seda jazzivärki nuusutama alles sel aastal, seega väga hiljuti, kuid pean ütlema, et see muusika on mulle siiamaani väga hästi mõjunud ning olen üllatunud, et Eestis seda muusikat nii heal tasemel tehakse.”

 

JOEL REMMEL TRIO “Sharp”

 

Koosseis:

Joonatan Rautio – saksofon (Soome)

Joel Remmel – klaver

Heikko Remmel – kontrabass

Ramuel Tafenau – trummid

 

Vaata kontserdi pildigaleriid siit!