fbpx

John Scofieldi Duo ja Ester Rada festivalil Jazzkaar 2015!

19. detsember 2014

17.-26. aprillini toimuva Tallinna Rahvusvahelise Festivali JAZZKAAR 2015 peaesinejate hulka lisandusid John Scofield- Jon Cleary duo (USA) ning lauljatar Ester Rada (Iisrael-Etioopia)! Piletid detsembri lõpuni soodsad! 

John Scofieldi mäng on juba aastakümneid inspireerinud maailma kitarriste, ta on edetabelite esikolmikus kõrvuti Pat Metheny ja Bill Friselliga. Sel korral astub Scofield publiku ette koos pianisti ja laulja Jon Cleary’ga, duo viib kuulajad rändama New Orleansi muusika, R&B ja bluusiklassika radadele. Etioopia-Iisraeli päritolu laulja-helilooja Ester Rada rahvusvaheline tähelend on olnud hämmastavalt kiire, tema oriendi mõjudega hoogsat ja lummava lavalise esitusega kontserti koos suure bändiga tasub kindlasti kogeda.

 

Festivali varem väljakuulutatud peaesinejad on kuue Grammyga pärjatud saksofonivirtuoos David Sanborn ja USA parimaks jazzlauljaks valitud Grammy-võitja Gregory Porter

Sanborni kõrged emotsionaalsed saksofonihelid said tuntuks kontserdilavadel juba 70ndatel aastatel ning tänu talle on instrumentaalmuusika võitnud arvukalt uusi sõpru kogu maailmas. USA jazzlaulja-helilooja Gregory Porter on hetkel kuumim ja oodatuim meeslaulja jazzilavadel, kes tänaseks on saavutanud superstaari staatuse.

 

Jazzkaar 2015 peaesinejate kontserdid toimuvad:

John Scofield & Jon Cleary duo Vaba Lava 18.04.2014 kell 20.00

David Sanborn Nordea Kontserdimaja 20.04.2015 kell 19.00

Ester Rada Vaba Lava 22.04.2015 kell 21.00 

Gregory Porter Nordea Kontserdimaja 23.04.2015 kell 19.00

 

David Sanborni ja Gregory Porteri kontsertide piletid on saadaval Piletilevi ja Ticketpro müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee ning www.ticketpro.ee. John Scofield-Jon Cleary duo ning Ester Rada kontsertide piletid on müügis esmaspäevast, 22. detsembrist kella 10 Piletilevis.

 

Jazzkaare piletiinfo 666 0030 või piletid@jazzkaar.ee. Kevadise suurfestivali täisprogramm avalikustatakse veebruaris 2015. 

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank, kelle klientidele on piletid 20% allahindlusega! Hooaja peasponsorid on  KAFO ja Eesti Päevaleht ning majutuspartner My City Hotel, aastasponsorid United Motors, Tallink ja Aktaprint. Festivali toetajad on Prike, Reval Cafe, JazzPesulad ja ERGO. Festivali Jazzkaar 2015 toetavad ka Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Tallinna linn ja USA saatkond. 

 

Häid pühi ja kohtumiseni uuel aastal!