fbpx

Jõulujazz 2010 lõppes õnnelikult!

20. detsember 2010

Viieteistkümnes Jõulujazz jõudis eilse piduõhtuga finišisse ja oli korraldajatele seiklusterikkaim ja pikim.

Viieteistkümnes Jõulujazz jõudis eilse piduõhtuga finišisse ja oli korraldajatele seiklusterikkaim ja pikim. Euroopa lumetormide tõttu muutusid lennugraafikud operatiivselt viiel korral, siiski jõudsid artistid kontserdiajaks Tallinnasse ja andsid endast parima. Kes oleks võinud arvata, et lumetorm käib üle Euroopa mitu korda.

Ka 8. detsembril möllas Pariisis lumetorm, Tony Alleni bänd ei kaotanud lootust, sest istuti juba lennukis ja oodati tervelt kaks tundi, kuid õhkutõusmine ei osutunud võimalikuks. Uus kuupäev õnnestus kokku leppida 19. detsembriks ning Afrobeat-legend Tony Allen jõudiski 18. detsembri õhtul koos oma kauaaegse kitarristi Kologbo Orghenega Tallinnasse, ülejäänud osa Alleni bändi muusikutest, kes elavad Prantsusmaa eri linnades ja kelle lennugraafikudki olid erinevad, ei jõudnudki taas Euroopa lennuliiklust halvanud ilmastikuolude tõttu kontserdi ajaks Eestisse.

Appi tulid eesti parimad jazzmuusikud, kes said paar tundi enne kontserdi algust afrobeat’i kiirkursuse selle loojalt. Bänd sai igati esinduslik – saksofonistid Raivo Tafenau ja Kristjan Mazurchak, kellest viimane saabus kontserdilt Jaani kirikus, trombonist Eduard Akulin, kes ühines bändiga pärast oma Narva kontserti, Tartu poolt sõitis Tallinnasse ja maandus kohe Rock Cafes klahvpillimängija Raun Juurikas, kitarrist Jaak Sooäär, bassist Peedu Kass ja laulajatar Sofia Rubina. Laval oli koos Tony Alleni ja Kologbo Orghenega kokku üheksa muusikut, kes tegutsesid meistri näpunäidete järgi.

Tony Allen võttis kontserdi juhtimise traditsiooniliselt enda peale, tema rütmid olid väga mitmekesised ja haaravad, ta laulis mitmes keeles ja suhtles publikuga ning oli kahtlemata kontserdi juhtfiguur. Kologbo Orghene õhutas publiku peomeeleolu ja oli väle ja paindlik nii pillil kui tantsusammudes. Tony Allen ei andnud siiski muusikutele vabadust lisada omalt poolt fantaasiavärve, soolosid said kõik vaid jaopärast. Seevastu teenisid nii Jaak Sooääre kui Raivo Tafenau improvisatsioonid kõva aplausi ja Raun Juurikas sai klahvpillidel hiilata mitugi korda. 10 punkti 10st teenis Peedu Kass basskitarril, sest talle ei jäänud hetkeksi hingetõmbeaega ja ta bass gruuvis väga hea biidiga.

Kindlasti oli see ainulaadne kontsert ja kuigi nii lühikese ajaga ei ole võimalik teha sama säravat brass-gruppi kui Tony Alleni aastaid kokkuharjutanud bänd, andis kontsert hea energialaengu ning meie muusikud said näidata mobiilsust ning professionaalsust. See OLI kordumatu afrobeat- jamsession, mis haaras publiku kaasa.

Jazzkaar tänab suurepäraseid eesti muusikuid ja kõiki Jõulujazzi esinejaid!
Tänud kõigile toetajatele ja abilistele!

HÄID PÜHI!