fbpx

Jõulujazz 2014 kokkuvõte

18. detsember 2014

Jõulujazz 2014 pakkus Eesti kuulajatele. palju head ja põnevat muusikat. Kontserdid Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viljandis jt. Eesti linnades tõid kokku üle 6500 muusikasõbra. Festivalil esinesid kõrvuti Eesti muusikutega USA, Kameruni, Inglismaa, Brasiilia ja Saksamaa artistid. Jõulujazzi peaesinejad Richard Bona, Paula Morelenbaum & Bossarenova Trio ja Harlem Spirit of Gospel leidsid tänuliku publiku. 

 

Klassikaraadio vahendusel jõudis muusika paljudesse kodudesse. Joel Remmel Trio kontserti kuulsid otseülekandes ka Euroopa jazzisõbrad. Lähiajal on eetris ka vokaalsansambli “Estonian Voices”, duo Robert Jürjendali-Liis Viira ja Paula Morelenbaum & Bosserenova Trio kontserdid, samuti Raadio Laulustuudio kontsert “Heade kohtumiste laulud.”

 

Jõulujazziks sündsid kaks uut koosseisu – duo Robert Jürjendal-Liis Viira esitas imelisi helimaalinguid Nigulistes. Värske sünergia ja kõlaga loominguline tandem laulja-helilooja Jarek Kasar ja kitarrist Erki Pärnoja esitas omaloomingut. 

 

Festivalil esitleti ka mitmeid uusi albumeid. Vokaalansambel Estonian Voices andis kaheksa kõrgetasemelist kontserdi debüütalbumi “Ole hea” kavaga pälvides kõikjal Eestis sooja vastuvõtu. Noorimad lauljad – Raadio Laulustuudio koorid – esitlesid Eesti ühe populaarsema laulumeistri Priit Pajusaare värsket albumit “Heade kohtumiste laulud” ja Šoti jazzmuusikute särav duo saksofonist Tommy Smith ja pianist Brian Kellock pakkusid elamuse jazziklassika austajaile oma uue albumi kavaga “Whispering of the Stars”. Kontsertidel müüdi kokku üle 450 plaadi. 

 

Jõulujazzi esinejaid pakkusid rohkelt positiivseid elamusi ja tõid pühad kuulajate südameisse.

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank. Hooaja peasponsorid on KAFO, ERGO ja Eesti Päevaleht ning majutuspartner My City Hotel, aastasponsorid United Motors, Tallink ja Aktaprint, kohvikupartner on Reval Cafe. Jõulujazzi toetavad Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Tallinna linn, Tartu ja Pärnu linn.

 

Häid pühi Jazzkaare korraldusmeeskonna ja vabatahlike poolt!