fbpx

Jõulujazz: Eesti Keeled tekitasid hubase tunde

19. detsember 2004

Ansambel Eesti Keeled lõpetas 17. detsembril tänavuse Jõulujazzi. Kontsert kõlas EBU vahendusel 18 riigis.

Reedel 17. detsembril andis Jõulujazzi raames kolmanda ja ühtlasi viimase kontserdi ansambel Eesti Keeled. Viru hotelli Grande saalis kõlasid lood bändi äsja ilmunud plaadilt “Kella tiksumist”. Klassikaraadio vahendusel kanti folki ja jazzi sulandava ansambli etteaste üle 18 Euroopa riigi raadiotes.

Ester Eggert ja Grete Soosalu Jazzkaare veebitoimetusest vestlesid kontserdijärgselt publikuga.

Katre (19), tudeng:”Väga-väga-väga meeldis. Koht oli lahe ja muusikud olid lahedad ja muidugi muusika ise ka äärmiselt lahe. Rahustav peale pikka töö- või koolipäeva. Samas oli piisavalt palju vaheldust ja erinevat muusikat. Väga lahe!”

Toivo (41):”Tulin siia jazzi kuulama, aga seda ma ei saanud. Kuigi ootasin midagi muud jäin rahule. Riho Sibula hääl oli nagu alati äärmiselt sümpaatne. Grande saal iseenesest jättis juba positiivse mulje. Kuidagi selline hubane ja taolise kontserdi jaoks igati sobiv.”

Mart:”Ostsin hiljuti Eesti Keelte uue plaadi ja teadsin kohe, et pean sellele kontserdile tulema. Kannel ja kitarr kõlasid koos hästi. Lõõgastav õhkkond. Kontsert oli üllatavalt pikk. Arvestasin tunni ajaga. Lõpuks pidin juba närviliselt kella vaatama hakkama.”

Nadja (32), klienditeenindaja:”Tulin siia kontserdile tuntud nimede pärast. Teadsin, mida tahta ja vist enam vähem sain ka selle. Ehk venis natukene kogu üritus. Liiga palju juttu.
Muusika oli muidugi väga hea… kuigi… natukene unine.”

Kadri (29), üliõpilane:”Tulime juba varem kohale ja saime kõige ette istuma. Tänu sellele tekkis hea kontakt muusikutega. Juba esimese kahe minutiga tuli kananahk ihule.”

Kersti (38), pressitoimetaja, Külli (38), dekoraator:”Eesti Keeled meeldivad meile väga. Mõned täna kõlanud laulud on juba peas. Uued Kaplinski tekstiga lood olid sümpaatsed. Ja venekeelsete laulude osa oli lahe – täiesti üllatus.”

Teele ja Liisi, õpilased:”Meile meeldis kontsert. Muusika oli hästi hea, kuid saal niiväga ei meeldinud – külm oli. Meie arvates sobiks Eesti Keeltele mõni teistsugune ruum pigem.”