fbpx

Jõulujazz on alanud!

24. november 2016
Silvia Luik

Tänavuse, 21. Jõulujazzi avas armastatud lauljatar Lenna Kuurmaa ja tema bänd oma kolmapäevaõhtuse kontserdiga Vabal Laval. Kontsert oli pühendatud Joni Mitchellile ja tema loomingule. Viis minutit enne kella seitset kihas saal rahvast, õhus oli tunda ootusärevust, sest ansambli Lenna jaoks oli see esmakordne ülesastumine Jazzkaarel – festivalil, kus käib bändi trummari Reigo Ahvena sõnutsi kõige kultuuritundlikum publik.

 

Joni Mitchell on vabameelne ja loominguliselt viljakas Kanada lauljanna, helilooja, poetess ja kunstnik, kelle looming on olnud eeskujuks väga paljudele teistele artistidele. Ta on võitnud üheksa Grammy auhinda, viimase 2016. aastal. Kogu oma karjääri jooksul on ta välja andnud 19 stuudioalbumit, mis on märkimisväärne arv. Lenna Kuurmaa lisas, et Joni Mitchelli looming on tema jaoks suur väljakutse, kuid samas on see väga kirev ja põnev ning selles peitub palju värve, mida ta püüab kontserdiga edasi anda.

 

Kontserdi esimese loona esitati üht Joni Mitchelli kaverdatumat lugu aastast 1971. Lugu „River“ on tuntud jõululaul Mitchelli neljandalt albumilt „Blue“, mis on valitud üheks tähtsaimaks heliplaadiks popmuusika ajaloos 20. sajandil. Samuti tuli sellelt plaadilt esitusele lugu „A Case of You“. Teisena laulis Lenna lugu „Chelsea Morning“ albumilt „Clouds“, mis ilmus aastal 1969. Sellelt heliplaadilt esitati ka lugu „Both Sides, Now“. Mitchellile Grammy toonud album „Court and Spark“ ilmus aastal 1974. Sellelt mängiti lugusid nagu „Help me“, „Car on a Hill“ ja „Raised on Robbery“. Aasta hiljem ilmunud plaadilt „The Hissing of Summer Lawns“ oli valitud pala „In France They Kiss on Main Street“. Kontserdikava rikastasid veel lood „Wild Things Run Fast“ ja „You Turn Me On, I’m Radio“. Ja loomulikult ei puudunud lugu „Big Yellow Taxi“, mida esitati viimasena.

 

Publiku suure aplausi saatel kutsuti muusikud lavale tagasi. Lisaloona tuli esitusele lugu „The Circle Game“ Joni Mitchelli kolmandalt stuudioalbumilt „Ladies of the Canyon“. Lenna Kuurmaa & Bänd oli ette valmistanud keeruka, kuid see-eest põneva kontserdikava, mis oli energiline algus tänavusele Jõulujazzile.

 

LENNA KUURMAA & BÄND „Tribute to Joni Mitchell“
Vabal Laval 23. novembril 2016 kell 19.00

 

Koosseis:
Lenna Kuurmaa – vokaal
Maarja Aarma – taustvokaal
Raul Sööt – saksofon
Pent Järve – kitarr
Madis Muul – klahvpillid
Tõnis Kivisild – bass
Reigo Ahven – trummid

 

Vaata kontserdi fotosid siit.