fbpx

Jõulujazz teeb hingele sooja!

10. oktoober 2011

Festival Jõulujazz 2011 pakub 24. novembrist 10. detsembrini 20 vaimustavat kontserti kirikutes, klubides, kontserdi- ja teatrisaalides kuues Eesti linnas. Festivalil esinevad USA, Hispaania, Prantsusmaa, Šveitsi, Saksamaa ja paljude teiste maade muusikud. Jõulujazzi piletid on müügil 10. oktoobrist!

Jõulujazzi peaesinejad on hispaania flamencoartist Ana Salazar, prantsuse stiilne vokaalgrupp Voice Messengers ning armastatud vokaalansambli M-Pact liider Britt Quentin, kes annab ühiskontserdid uue eesti vokaalkuuikuga Estonian Voices.

Võluva Hispaania laulja-näitleja-tantsija Ana Salazari kontserdil „Canta a Edith Piaf“ kõlavad prantsuse šansoonilegendi Piafi laulud hispaania keeles ja flamenco rütmides. Meisterklassi vokaalansambleid on festivalil seekord kaks – esmakordselt esineb Eestis prantsuse tippkollektiiv Voice Messengers, kes järgib stiilselt maailma vokaaljazzi parimaid traditsioone pakkudes hõrke harmooniaid ning kütkestavat lavashowd. Eesti lauljate noore generatsiooni vokaalgrupp Estonian Voices astub kuulajate ette aga uue kavaga. Aasta algusest peale on neid mitmeid kordi juhendamas käinud USA laulja-arranžeerija, siinmail korduvalt esinenud M-Pacti liider ja praegu Londonis West Endi etenduses Michael Jacksonit kehastav Britt Quentin. Estonian Voices ja Britt Quentini ühiskontserdid on osa Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 sündmuste programmist. 

Jõulujazzi vokalistidest on tõusva staari staatuses eesti lauljatar Šveitsist Ingrid Lukas, kelle teine album „Silver Secrets“ ilmub oktoobris koostöös maineka islandi produtsendi Valgeir Sigurdssoniga Universali firmamärgi all.

Euroopa tippmuusikud tulevad Jõulujazzile ansambliga Five Senses, koos Kristjan Randaluga, musitseerivad kitarrivirtuoos ja helimaag Nguyên Lê Prantsusmaalt, saksofoniduo Shorn-Puntin Saksamaalt ja poola multiinstrumentalist Bodek Janke. Norra uue jazzi kontseptsiooni looja, klahvpillivirtuoos Bugge Wesseltoft pakub seekord vaikse südamliku traditsioonilise jõulukava sooloklaveril. Soome tippsaksofonisti Mikko Innaneni juhitud Gourmet’ seksteti kontserdil Teater NO99 Jazziklubis kõlab rütmikas ning huumoriga vürtsitatud muusika.

Jõulujazz toob kuulajani ka mitmed eesti muusikute uusi projekte. Andres Mustonen Crossover Quarteti uus CD „Aria“ sai vaimustava vastuvõtu rahvusvaheliselt professionaalide seltskonnalt Tallinn Jazz Weekendil, jõululikus kavas saavad mõnusalt hubasel moel kokku klassika ja jazz. Kandle ja kitarri ainulaadne duo Tuule Kann ja Jaak Sooäär on taas avardanud repertuaari ja toovad festivalile oma värsked lood ja laulud CD-lt „Teisele kaldale“. Klarnetist-saksofonist Meelis Vindi kava „Kauge Vaikus kostab läbi Kõige“ muusikale lisavad eriti sooja ja intiimse kõla keelpillikvartett ning sitar ja tablad. Hanna-Liina Võsa teeb oma Jõulujazzi debüüdi jazziklassikast ja muusikalimeloodiatest koosneva ekslusiivse õhtusöögi-kontserdiga Sokos Hotel Viru restoranis Merineitsi. Perekontserdil „Talverõõmud“ esitavad Eesti Raadio laulustuudio lapsed Kadri Hundi juhatusel talvelaule koos Siim Aimla ansambli ning noore superstaari Birgit Õigemeelega. Kaasa löövad ka klounid Piip ja Tuut.

Jõulujazzi festivali toetab Jazzkaare kuldsponsor Elion. „Elion on panustanud festivali toetamisse, sest Jazzkaar on läbi aegade pakkunud rohkelt häid ja uuenduslikke muusikaelamusi. Uute ideede leidmine ja elluviimine on ka meie äri üks eesmärkidest. Ühtlasi soovime toetusega teha ka kummarduse oma klientidele ning kutsuda neid nautima head jazzi,“ selgitas Elioni juhatuse esimees Valdur Laid.

Jazzkaare peasponsorid on Eesti Päevaleht, ERGO ja Sokos Hotel Viru, aastasponsorid Aktaprint, Estonian Air, Tallink ja Info-Auto ning LHV Pank. Täname toetuse eest Tallinn 2011 sihtasutust, Eesti Kultuurkapitali, Tallinna Kultuuriväärtuste Ametit, Hispaania Suursaatkonda, Baden-Würtenbergi Liidumaad, Prantsuse Instituuti ja Pro Helvetiat ning hea koostöö eest Eesti Jazzliitu.

Piletid müügil alates 10. oktoobrist Piletilevi müügikohtades, Statoili jaamades ja internetis www.piletilevi.ee.

Kohtumiseni Jõulujazzil!