fbpx

Jõulujazz tegi publikurekordi

16. detsember 2016

23. novembrist kuni 16. detsembrini toimunud 21. Jõulujazzi festival on üle 7000 külastajaga löönud uue publikurekordi. Koos kevadise Jazzkaare ning Talve- ja Sügisjazzi kontsertidega on 2016. aastal Jazzkaare sündmusi külastanud üle 33 000 inimese.

 

Jazzkaare kunstilise juhi Anne Ermi arvates tõmbas publikut Jõulujazzile kõrgetasemeline ja samas eriilmeline artistide valik. “Kui Take 6 ja Estonian Voices pakkusid suurele auditooriumile maailmatasemel vokaaljazzi, siis kitarristide koorekihti kuuluv Wayne Krantz meelitas lisaks tavalistele jazziarmastajatele kokku suure osa Eesti muusikutest,” ütles Erm.

 

Anne Erm lisas, et seekordne Jõulujazz tõi kuulajateni palju uudset ja harukordset. “Nägime Lenna Kuurmaad Joni Mitchellina ja Marten Kuningat David Bowiena. Täiesti erakordne oli kitarristide ja kammerkoori eriprojekt “6 keelel 4 häälel”,” tõi Anne Erm näideteks.

 

Jõulujazzi raames toimus 22 kontserti Tartus, Viljandis, Haapsalus, Pärnus ja Tallinnas. Täismajale läksid Take 6, Anna Põldvee & Erki Pärnoja, Lenna, Ryley Walkeri ja Bill Laurance’i esinemised ning Mari Kalkuni, Tuulikki Bartosiki ja Ramo Tederi perekontsert.

 

Tuleva jazziaasta tippsündmus, 28. Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar toimub 21. – 30. aprillini 2017. Festivali peaesineja on Dianne Reeves, müügis on juba ka piletid Ameerika laulja-bassisti Meshell Ndegeocello, fusion-jazz grupi Spyro Gyra, legendaarse trummari Steve Gaddi ning moodsa elektroonilise jazzi trio GoGo Penguin kontsertidele.

 

Jazzkaar 2017 piletid on eriti soodsate hindadega kuni 31. detsembrini 2016.

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank. Jazzkaar 2017 peasponsorid on KAFO, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Majutuspartner My City Hotel, aastasponsorid United Motors, Tallink ja Aktaprint. Festivalikeskust aitavad püstitada Prike ja Telliskivi Loomelinnak, kohvikupartner on Reval Café ja Dianne Reeves’i kontserdi aitab Eestisse tuua Viru Keskus. Festivali Jazzkaar 2017 toetavad Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Tallinna linn.