fbpx

Jõulujazz toob Eestisse Grammy-võitja vokaalansambli New York Voices!

17. oktoober 2013

28. novembrist 15. detsembrini toimuva Jõulujazzi peaesinejad on kaks Grammy auhinda võitnud USA vokaalansambel New York Voices, erilise häälega lauljatar Krystle Warren ja Iisraeli karismaatiline noor pianist Shai Maestro.

Jõulujazzi emotsiooniderikkaid ja tipptasemel kontserte kuuleb lisaks Tallinnale ka Pärnus, Tartus, Viljandis, Haapsalus, Narvas ja Kuressaares. Festivali avab Poola jazzi sarmikas esileedi Aga Zaryan, kes teeb kontserdiga kummarduse kahele legendaarsele jazzilauljale Nina Simone’ile ja Abbey Lincolnile. Väärikalt tähistab 50. juubelit Eesti armastatud saksofonist Raivo Tafenau, kes oma arvukate sõpradega annab juubeliturneel kümme kontserti.

Eesti muusikutest pakuvad põnevaid uusi kontserdikavu pianist ja helilooja Kristjan Randalu koos keelpillikvartetiga Prezioso; Jaak Lutsoja kvintett koos Norras elava lauljatari Kersti Ala-Murriga esitavad Argentiina suurepärase tangomeistri Astor Piazzolla laulude kava „Adios Nonino“. Kristjan Mazurtchaki Põhjala reisid on andnud uut inspiratsiooni maagiliseks audiovisuaalseks kavaks “Saladuslik Põhjala”; Rebecca Kontus esineb oma laulude kavaga „Jõuludeks koju“. Weekend Guitar Trio ehk Mart Soo, Tõnis Leemets ja Robert Jürjendal lõpetavad oma juubeliaasta koos draamanäitlejate kitarrisekstetiga kodusel Eesti Draamateatri laval. Eesti ühe säravama laulumeistri Arne Oidi laulud nii suurtele kui väikestele kõlavad Raadio laululaste, Maarja-Liis Ilusa, Marten Kuninga esituses ja Siim Aimla värsketes seadetes.

Jõulujazzil teevad ilma ka Soome ja Rootsi jazzitipud. Lummava kirikukontserdi annab trio Avara kuhu kuuluvad rahvusvahelise haardega muusikud saksofonist Jukka Perko ning kitarristid Jarmo Saari ja Teemu Viinikainen. Rootsi saksofonist-flötist Anders Hagberg tuleb seekord esinema koos Palestiina muusikutega ja kavaga „Times of India“. Avishai Coheni bändist tuntud karismaatiline pianist Shai Maestro toob festivalile oma trio. Noor erilise häälega laulja Krystle Warren on leidnud oma hingemuusika ning klubilist hõngu pakub Austria-Ungari eriline koosseis Airtist, kus didgeridoo, parmupillid ja beatbox sulanduvad hip-hop klubirütmidega. Krooniks Jõulujazzile on USA ja Eesti muusikute ühisprojekt, kus maailma parimaid vokaalansambleid New York Voices kohtub taas üle pikkade aastate meie Estonian Dream Big Bandiga.

Jõulujazzi piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee ning New York Voices’i kontserdi piletid ka Ticketpro müügipunktides ja internetis www.ticketpro.ee

Kohtumisteni Jõulujazzi säravatel kontsertidel!