fbpx

Jõulujazzi 16. festival tõi rõõmu kõigile

13. detsember 2011

Rahvusvaheline festival Jõulujazz, mis seekord toimus 24. novembrist 10.detsembrini, tõi kuulajateni  20 erilist kontserti kaheksa maa muusikute osalusel, millest said osa seitsme linna muusikasõbrad. Festivali kontserte külastas 5000 muusikasõpra.

Śveitsis elav eesti lauljatar ja helilooja Ingrid Lukas esitles oma uut heliplaati „Silver Secrets“, mis ilmus maineka plaadifirma Universal alt. Kontsert, kus kõlas valdavalt Ingrid Lukase originaallooming nii eesti kui inglise keeles, võeti viies linnas väga soojalt vastu.   Erilise tähelepanu pälvis Tallinna kontsert, mida vaatas otseülekandes Elioni nutiTV vahendusel  rohkem kui 6000 muusikasõpra. Kontserdisalvestust Viljandi Pärimusmuusika Aidast saavad muusikasõbrad kuulata 25. detsembril Klassikaraadiost. 

Väga erilise projekti Five Senses tõi festivalile Elioni jazziauhinna võitnud Kristjan Randalu – meie pianistiga koos musitseerisid viis silmapaistvat Euroopa tippmuusikut –  saksa multiinstrumentalistid Claudio Puntin ja Steffen Schorn,  vietnami  päritolu kitarrist Nguen Le ja poola päritolu löökpillimängija Bodek Janke. Esitati kõigi viie karismaatilise muusiku kompositsioone. Kontserti kuulevad Klassikaraadio vahendusel 16. detsembril Euroopa jazzisõbrad ja selle salvestust näeb kevadhooajal ka Eesti Televisiooni vahendusel. 

Ansambli Estonian Voices ja USA laulja, ansambli M-Pact arranźeerija Britt Quentini  kontserdid sündisid Jazzkaare,  Jazzliidu  ja Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 jazzresidentuuri  koostööprojektina. Britt Quentin kui vokaalansamblite spetsialist töötas meie noorte andekate lauljatega mitmeid kordi, sõites iga paari-kolme kuu tagant Tallinnasse.  Ansamblis laulavad Kadri Voorand, Maria Väli, Mirjam Dede, Mikk Dede, Arno Tamm ja Aare Külama. Kuuiku stiil ei sarnane ühelegi tuntud vokaalansamblile ja omanäolisus on kahtlemata üks uue koosseisu trumpidest. Ka seda kontserti saavad muusikasõbrad kuulata 26. detsembril Vikerraadiost.

Jõulujazzi debüüdi tegi Hanna-Liina Võsa esitades  stiilselt 30.-40. aastate muusikat. Eestis esinesid esmakordselt prantsuse särav vokaaloktett Voice Messengers  ja temperamentne lauljatar-flamencotantsija Ana Salazar. Mõlemad võitsid meie kuulajate südamed. Võrratuid vaikseid mõttehetki pakkus norra jazziguru Bugge Wesseltoft, improviseerides klaveril luteri koraalide teemadel. Soomlaste Gourmet sekstett esitles Tallinnas oma uut helikandjat, Andres Mustoneni Crossover Quartet kvartett svingis Bachi ja Händeliga, Tuule Kann ja Jaak Sooäär kannelde ja kitarriga mängisid rahvuslikke mustreid ja Meelis Vind oma muusikutega lõi ajatu atmosfääri.  Jõulujazzi lõpetas perekontsert „Talverõõmud“, kus nii lapsi kui vanemaid rõõmustasid toredad talvelaulud, Raadio laulustuudio lapsed, Birgit Õigemeel , Siim Aimla ansambel ja klounid Piip ja Tuut.

Jazzkaar tänab õnnestunud Jõulujazzi ja terve aasta eest kõiki muusikuid, koostööpartnerid ja toetajaid. 23. Tallinna Rahvusvaheline festival Jazzkaar 2012 toimub 20.-28. aprillini.

Uute kohtumisteni!