fbpx

Jõulujazzi kava avalik: Legendaarne jazzkitarrist Wayne Krantz toob Tallinna Prince’i ja Bob Dylani lood

05. oktoober 2016

23. novembrist 8. detsembrini vältava Jõulujazzi tähed on 10 Grammyga pärjatud vokaalansambel Take 6, kitarristide tippklassi kuuluv Wayne Krantz, pianistist jazziuuendaja Bill Laurance, unikaalse häälega lauljatar Kristin Asbjørnsen ning tõusev täht laulja-laulukirjutaja Ryley Walker. Eestlastest rõõmustavad kuulajaid Lenna Kuurmaa, Mustonen-Sooäär-Remmel-Ruben Jazz Quartet, Kirke Karja Quartet, Anna Põldvee-Erki Pärnoja ja teised.

 

Kitarrist Wayne Krantz on kolme aastakümne jooksul tuntust kogunud ennekõike žanripiiride ületaja ja meisterliku improviseerijana. Mängides iganädalaselt The 55 Baris New Yorgis, hakkas ta otsima inspiratsiooni tuntud artistide nagu Joni Mitchelli, Ice Cube’i või Radioheadi Thom Yorke’i lauludest, kasutades segmente ja rütme neist oma improvisatsioonide aluseks. Nüüd esitabki ta 28. novembril Tallinnas kavas “Undercover Pop Tour” Prince’i, Bob Dylani, Talking Headsi, Sonic Youthi jt lugusid.

 

Grammy auhinnaga pärjatud pianist Bill Laurance on sensatsioonilise jazz-funk-R&B kollektiivi Snarky Puppy originaalliige, kellelt on ilmunud juba kolm sooloalbumit. Laiema tuntuse saavutas vaimustav klahvpillimängija 2014. aastal ilmunud debüütplaadiga “Flint”, mis jõudis ka mitmete jazziedetabelite tippu. Sooloartistina astub ta Kumu auditooriumis üles 1. detsembril.

 

Unikaalse häälega norra lauljatari ja helilooja Kristin Asbjørnseni kaubamärk on kontrastiderikas ja dünaamiline kõla, mis liigub melanhooliast lummava sisepingeni. Oma seekordsel Eesti külastusel tuleb ta uue kavaga, esitades 30. novembril Niguliste Muuseumis ja 1. detsembril Pärnu Kontserdimajas muuhulgas ka armastatud spirituaale.

 

Laulva kitarristi Ryley Walkeri muusika hägustab Ameerika folgi, roki ja jazzi vahelisi piire. Nii sisaldab ta looming akustilisi ballaade, psühhedeelseid valsse ja India raga’dest inspireeritud bluusipalasid. Pärast Walkeri üle 200 kontserdiga andnud turneed eelmisel aastal kuulutas end tema fänniks ka Robert Plant. Singer-songwriter esineb Tallinnas 3. detsembril Kumu auditooriumis.

 

Seekordsel Jõulujazzil kõlab kaks eestlaste austusavaldust maailmanimedele. Lenna Kuurmaa vahendab 23. novembril Vabal Laval legendaarse Kanada lauljanna Joni Mitchelli muusikat. Festivalile paneb 8. detsembril punkti Marten Kuninga tribüüt David Bowie’le, mis oma vahetu jõuga kevadisel Jazzkaarel kuulajate südamed võitis.

 

Festivali peaesinejaks on kolmandat korda Eestit külastav vokaalansambel Take 6, kes on oma 14 albumiga pälvinud 10 Grammy auhinda, 19 Grammy nominatsiooni ja 10 gospelmuusika auhinda Dove, olles vokaaljazzi liidripositsioonil kõigutamatu. Seekord esinevad nad koos Estonian Voices’iga 3. detsembril Tartus Vanemuise kontserdimajas ja 4. detsembril Tallinnas Nordea Kontserdimajas.

 

Jõulujazzi toetavad Jazzkaare kuldsponsor Danske Bank, peasponsorid KAFO ja Eesti Päevaleht. Ametlik majutuspartner on My City Hotel, aastasponsorid on United Motors, Tallink, Aktaprint ja Reval Café. Jõulujazzile panevad õla alla Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, Goethe Instituut Soomes.

 

21. sünnipäeva tähistava festivali Jõulujazz piletid on müügil Piletilevi müügikohtades ning veebiaadressil www.piletilevi.ee.