fbpx

Jõulujazzi peaesineja on 10 Grammy võitja TAKE 6!

08. juuni 2016

Ameerika vaimustav vokaalkuuik Take 6 tuleb uue kavaga Jõulujazzile. Jõulujazzi peaesineja kontserdid avab eestlaste lemmikvokaalansambel Estonian Voices. Tallinna ja Tartu kontsertide piletid tänasest müügil!

 

Supergrupilt Take 6 on ilmunud 14 albumit, mille eest on nad pälvinud 10 Grammy auhinda, 19 Grammy nominatsiooni ja 10 gospelmuusika kõrgeimat auhinda Dove. Take 6 liidripositsiooni vokaaljazzis pole suutnud murda veel keegi. Nad ei tee hinnaalandust ühegi heliplaadi ega kontserdi osas ning on eeskujuks paljudele tänastele vokaalansamblitele.

 

Ansambli unikaalsus seisneb erakordses häälte kooskõlas ja alati uutele väljakutsetele avatud repertuaarivalikus. Oma kordumatu stiili on Take 6 rajanud avarale muusikalisele skaalale, mis ulatub gospelist hip-hop’ini ning jazzist popini. Vaimukaid vokaalseadeid esitab kuuik mängleva kerguse ja absoluutse tehnilise meisterlikkusega, olles teerajajaks ka paljudele tänastele vokaalansamblitele.

 

Mehine kuuik on oodatud kõikjal maailmas. Korduvalt on nad esinenud Valges Majas ja olnud USA kultuurisaadikud paljudes riikides. Hiljuti, USA-Kuuba suhete taastamise järel, esinesid nad saareriigis esimese vokaalansamblina. Eriti oodatud on Take 6 jõuluturneed, sest nende jõulushow on haarav ja südamlik. Ansambel üllatab iga uue heliplaadiga, nende värskeim album “Believe” ilmus tänavu ja see sisaldab nii ansambli liikmete originaalloomingut kui ka cover’eid. Eestis esitab ansambel kõrvuti oma menulugudega ja tuntud jõululauludega ka uue heliplaadi materjali.

 

Kontsertidel ja heliplaatidel on kuuik koos musitseerinud Ameerika absoluutsete tippudega nagu Ella Fitzgerald, George Benson, Al Jarreau, Ray Charles, Stevie Wonder, Whitney Houston ja kümned teised. Sel korral esinetakse kontserdil koos meie vokaalansambliga Estonian Voices. Debüütalbumi “Ole hea” ilmumise järel on meie kuuik väga oodatud Eesti kontserdilavadel, kuid nende esinemiste geograafia ulatub ka mitmetesse Euroopa riikidesse. Ansambli loominguline liider on Kadri Voorand, kelle sulest on pärit ka enamus ansambli vaimustavatest seadetest.

 

2002. aastal esines Take 6 Jõulujazzil väljamüüdud Linnahallis ja 2010. aastal Kaarli kirikus. 21. Jõulujazz toimub 25. novembrist 13. detsembrini ning festivali peaesineja Take 6 & Estonian Voices annavad sel korral 2 kontserti – 3. detsembril Tartus Vanemuise kontserdimajas ja 4. detsembril Tallinnas Nordea Kontserdimajas. Kontsertide piletid tulevad müüki 8. juunil kell 10.00 Piletilevis.

 

Piletiinfo:
3. detsember kell 18.00 Vanemuise kontserdimaja – osta pilet siit
4. detsember kell 18.00 Nordea Kontserdimaja, osta pilet siit

 

Jõulujazzi kuldsponsor on Danske Bank. Festivali peasponsorid on KAFO ja Eesti Päevaleht, aastasponsorid My City Hotel, United Motors, Tallinna Sadam, Tallink, Aktaprint. Jõulujazzi toetavad Reval Café, Tallinna linn, Kultuurkapital ja Kultuuriministeerium.

 

Take 6 koduleht: www.take6.com
YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=bRvDXhdJ1oc
Facebook: https://www.facebook.com/Take6Official/?fref=ts