fbpx

Kadri Voorand lummab kuulajaid EJO Euroopa turneel

17. september 2012

Kadri Voorand on 7. – 20. septembrini Euroopa turneel Euroopean Jazz Orchestraga, kus mängivad 19 muusikut 16 maalt. Esinetud on Taanis, Poolas, Austrias, Sloveenis, Tšehhis, Ungaris ja Slovakkis, ees ootavad veel Ukraina kontserdid. Kodupublikule annab Kadri Voorand Trio kontserdi 14. oktoobril Kumu auditooriumis uue albumi “Kosmogooniline etüüd” kavaga.

Kadri põgusad muljed tuuri esimese poole kontsertidest: „Üle ootuste ülev kogemus publiku mõttes oli Poolas Gorzowis. Muidugi olid ovatsioonid kõikidele lugudele ääretult suured, kuid pärast ühte minu lugu kutsuti mind veel mitu korda lavale tagasi. See oli võimas tunne. Publiku mõttes oli samuti suurepärane elamus kontsert Bleiburgis Austrias, mis toimus küll väiksemas saalis, aga oli siiani parim kontsert.

Kõik bändi liikmed on jaotatud ka lavatiimi ning minu ülesanne on helimeeskonna töö, ehk siis mikrofonide ülespanek ja mahavõtmine. See on mõnes mõttes hea kogemus, mis näitab, et hästi organiseeritud meeskond toimib kiiresti ja efektiivselt“.

EJO on Euroopa suurim rahvusvaheline bigbändi-projekt, kus mängivad jazzmuusikud vanuses 18 – 30 eluaastat. Alates EJO algusaastast 1998, on projektist osa võtnud ligi 300 Euroopa muusikut. Esinetud 30 erinevas Euroopa riigis, Lõuna- ja Põhja-Ameerikas ja Aasias. Muusikute valiku teevad Euroopa Ringhäälingute Liidu EBU jazziprodutsendid, soovitades orkestrisse oma maa parimaid noori muusikuid. Lõplik otsus on dirigendi teha. Eesti muusikutest on viimasel aastakümnel orkestris osalenud Maria Faust, Kristjan Randalu, Kristjan Mazurchak, Peedu Kass ja tänavu osaleb orkestris lauljatar Kadri Voorand. Igal aastal astub Euroopa Jazzorkestri ette uus dirigent ja alati mängitakse uusi teosed, mis enamasti tutvustavad selle maa muusikat, kust dirigent on pärit – samas antakse ka lõppkontsert, mis jõuab üle Euroopa raadioeetrisse. Tänavu toimub lõppkontsert Kiievis ja orkestrit juhtab Igor Stetsyuk.

Kindlasti tasub jälgida Klassikaraadio programmi!