fbpx

Kaili Kinnon – keegi tuttav

28. aprill 2019
Eeva Trei

24. aprillil õhtul suikus Punane Maja sinises rahus kui Kaili Kinnon võttis kuulajad enda põhjamaisesse embusse. Saaremaa juurtega Kanadast pärit noor laulja ja laulukirjutaja esitles oma 2018. aasta projekti Twelve-Eighteen raames välja antud lugusid, vanemat loomingut kui ka palasid oma avalikelt n-ö girl crushidelt. Kuulda sai ka kahte uut lugu. Projektiks kokku pandud 50/50 Kanada-Eesti bändis mängis bassil Andrew Avitia-Bush, kitarril Alex Purcell, klahvil Tarvi Kull ja trummidel Kaspar Kalluste.

 

Kanada lauljatari Eesti taust lõhkus lihtsasti esimese jää, rahvas oli vastuvõtlik, õhkkond hubane, justkui oleks tegu kodukontserdiga. Avaloona kõlas “Come Be Near”. Juba esimeste sekunditega tekitas Kinnoni mahlane klassikalise šnitiga sünge hääl ja laulu hingestatud gruuv kerged soojad kehavibratsioonid, mis tõotasid süveneda külmavärinateks.

 

Siiralt ja sissejuhatavalt avas Kaili järgmise laulu tausta. Loo “Truth Teller” meelas kitarririff ja ihalev vokaal andsid sõnadetagi edasi ängistava loo tõe otsingutest kiire elutempo keskel. Kaili laulude lihtsus, siirus ning loomulikud arendused olid võluvad ja andsid kogu kontserdi vältel kuulajaile bändiga sama hingamisrütmi ja muusika tunnetamise. Kolmaski lugu “Lead The Way” oli kaasahaarav ja nõksuma panev.

 

Kontserdi lihtsaim ja popilikuim pala oli kaver Kaili ühe lemmiku Kanada artisti Begonia laulust “Beats”. Tümps oli mõnus ning Kinnoni ekspressiivses esituses kõlas lugu originaalist huvitavamaltki. “Kuidas kutsuksid oma kallimat? a) baby b) sugar c) honey d) darling,” viskas Kaili küsimuse õhku “Be So Sweet” alustuseks. Hellitava ja magusamõttelise laulu lõppedes sain nii kõrvalistuja kui laulja enda eelistuse teada. (Kaili: “…darling”. Publik: “Aww!”)

 

Tõsisema sissejuhatuse sai laul “Boy”, efektne londongrammarlik rahu ja jõulisuse kooslus. Siira jätkuna kõlas Kaili ja kitarrist Alexi duos austusavaldus Kanada muusika suurkujule Joni Mitchellile looga “Case of You”. Omaloominguline “Whatever” mõjus kui kaunis ballaad mõnest armastusfilmi pisarakiskuja-stseenist – Kinnongi suunas kuulajate mõtted romantilisele sõnajalaussi otsingule.

 

Elevus saabus lavale ja saali uue looga “I Walk Away”, mis veel kättesaamatu muusika striimimise keskkondades, ning samal päeval ilmunud anthem-liku singli “Tenderness” ettekandmisel. Kontserdi lõppu jõudnud, kõlasid minu hinnangul Kaili soul pop’i kõige paremini esitlev kurb banger “You Could Be My” jutustamas pead painavatest oleks-poleks mõteteist, ning üks esimesi artisti sooloprojekti lugusid “Fog”, kus udust saab armastuse sümbol, ta tuleb ja läheb.

 

Ja läheb ka bänd: laulja elava naeratuse ja kõlava aplausi ning hüüete saatel lahkutakse lavalt. Lisalooks tuli lauljatar üksi lavale, kõlas viimane ängist vabanemine “I Am The Ache”.

 

Kaili Kinnon on end minu südamesse laulnud. Jääb lootus, et Saaremaa juured püsivad tugevalt ja kutsuvad teda tihedamini tagasi.

 

KAILI KINNON (Kanada)

24. aprillil 2019 Punases Majas

 

Koosseis:

 

Kaili Kinnon – vokaal
Andrew Avitia-Bush – bass
Alex Purcell – kitarr
Tarvi Kull – klahvpillid
Kaspar Kalluste – trummid

 

Vaata kontserdi fotosid siit.