fbpx

Karjamaa võõrustas Pärnojat

29. aprill 2017
Hanna Mari Villsaar

 

Harry ja Taimi tootmishoonest vormitud kodul õnnestus läbida tihe sõel, et enda juures kostitada Erki Pärnoja ansamblit. Kuulajaskond mahutati ebaharilikult ruumikasse avatud köögiga elutuppa, mida iseloomustas tööstus-boheemlaslik interjöör.

 

Algas poolteisttund ulme ja olme vahel. Kraanist jookseb vesi, lapsed mürgeldavad, sõbrad ajavad juttu ning ühtäkki toob Erki elutoa otsaseinas kuuldavale oma pisipojale pühendatud meloodia esimesed noodid. „Late August” häälestab argielulised toimingud ümber millekski tavatuks. Kuna esitusele tulnud lood kogumikelt „Himmelbjerget” ja „Efterglow” on sarnase skandinaavialiku ning stiihilise karakteristikaga, on nad teineteist loogiliselt jätkavaks saagaks.

 

Kodukontserdid on aga kahtlemata toimumispaiga nägu. Erki põhjamaiselt hulkurlik muusika omandas Harry ja Taimi juures just sellise mõõtme, nagu nende eluasemele kohane. Kontserdi juhtmotiiviks kujuneski kogemuslikkus. Kuulaja sai väga lähedalt osa muusika sünnist ning instrumentalistid nautisid omavahelist kokkumängu. Kokkuvõttes mängis kaasa kõik, mis tavatus kontserdipaigas ja koosviibimises leidus.

 

Harry ja Taimi menukas kodukontsert  ei olnud  lihtsalt privilegeeritud seltskonnas muusikast osasaamine. Tegemist oli kordumatu võimalusega kuuldud loominguga uues kontekstis  kohtuda ning avastada seal uusi mõõtmeid, mis kahtlemata erinesid eelseisva Punase Maja suuremas auditooriumis toimuvast ülesastumisest. Igatahes töötas Pärnoja muusika ka kodusohvalt kuulates, kuid arvan, et selle dünaamilisus avaneb rikkalikumalt kontsertsaalis.Pärnoja loomingus leidub „lumepalle”, mis ei taha soojas toas üles sulada, vaid mõõduka hooga ennast järk-järgult kasvatada ning lõpuks silmapiiri taha ära veereda.

 

Kuna sõpru on alati hea külla kutsuda, siis võõrustagem oma kodus muusikat ka edaspidi: elagu kodukontserdid!

 

Kodukontsert:

Erki Pärnoja: „Efterglow”

26.aprillil Karjamaal, Harry ja Taimi juures.


Koosseis:

Erki Pärnoja – kitarr
Jonas Kaarnamets – kitarr
Tarvi Kull – klahvpillid

Peedu Kass  – kontrabass, basskitarr, süntesaator
Kristjan Kallas – trummid
Vaata kontserdi pildigaleriid siit.