fbpx

Koidudisko pani hommikul särama

28. aprill 2016
Helle Ly Tomberg

Jazzkaare festivalimelule lisandus sel aastal midagi eriliselt säravat ja meeleolukat. Juba viiendat korda toimus Telliskivi Loomelinnakus Koidudisko. Väga varajastel hommikutundidel, kus ärkvel vaid sädistavad linnud ja unest hoolimatud kontorirotid, äratas koidudiskolised Nesty endanimelisest joogastuudiost mõnusa hommikuvõimlemisega. Pärast põhjalikke venitusi lasti end soojaks teinud rahvahulk hommikuselt värskeid liigutusi tantsupõrandale demonstreerima. Kuid oli ka neid, kes tantsupõranda asemel hoopis lõõgastava massaažitooli ja kohvitopsi kasuks otsustasid. Ka raskematele ärkajatele oli mõeldud.

 

Esimese esinejana pani rahva heldelt võnkuma Raadio 2 Progressiooni saate juht DJ Solid Steel, kelle saatel smuutisid joovad esimesed energilised tantsima lippasid. Mõnusad rütmid meelitasid üha rohkem ja rohkem inimesi lava ette. Ja tantsides kulges kaunis hommik veelgi kaunimalt. Seejärel asus lavale omapärane Baltistani Orkestar, kes tõi Telliskivi avaratesse ruumidesse Balkani mustlasrütmid, mis võõramaiselt kaasa hüppama meelitasid. Baltistani Orkestari trummide ja pasunate võluv helikeel viis unised silmad ja jalad tõepoolest Vahemerele lähemale. Omaette elamusele andsid juurde ka lava kõrval žongleerivad ja akrobaatilisi trikke sooritavad vuntsidega ja vuntsideta noored Open Tsirkus Stage’ist. Tublimad said ka ise järele proovida, mis tunne ikka on pallidega trikke teha.

 

Hommikuse virgutava disko lõpetasid DJ Ivo Naries ja kaunis Mari Meentalo. Kui Ivo Naries on tuntud selle poolest, et oskab tantsuplatsi helgete ja sügavamate techno-rütmidega võluda, siis eriliseks lisandiks olid seekord sinna juurde Mari Meentalo armsad helipalad – nii flöödi, parmupilli, kui ka torupilliga. Koos moodustus ebamaiselt võluv sümbioos, milles tantsimine raputas ka kõige väsinuma koidudiskolise keha unest.

 

Tegu oli tõeliselt helge üritusega, mis hoolimata varasest kellaajast ikka tagasi kutsub. Siiralt särav tunne jäi sisse ja saatis veel tervet järgnevat päeva helge muigega suunurgas.

 

 

Koidudisko

28. aprillil Punases Majas

 

Baltistani Orkestar
DJ Solid Steel
DJ Ivo Naries ja Mari Meentalo
Open Tsirkus Stage

 

Vaata ürituse fotosid siit.