fbpx

Kompositsiooniline korrastatus improvisatsioonilise energiaga – uudne kollektiiv Avarus Ensemble esitab Mingo Rajandi uudisloomingut

16. mai 2014

Põnev ja innovaatiline elektroakustiline kollektiiv Avarus Ensemble esitab helilooja ja kontrabassimängija Mingo Rajandi värskelt loodud muusikat. Kontserdid toimuvad Viljandis, Tallinnas ja Tartus.

Avarus Ensemble esitab uut eesti muusikat, mis ühendab kompositsioonilise korrastatuse improvisatstioonilise energiaga ning lüürilise meeleolu müstiliste kõlade ja peente polürütmidega. Ansambli kutsus ellu Loominguline Rühmitus Avarus, mille viis liiget ansamblis ka osalevad. Kuna eesmärk on eelkõige esitleda originaalloomingut, võib Avarus Ensemble’it pidada autoriansambliks. Tavatu koosseis toob kokku instrumendid, mida sageli koos ei kohta ning ka erinevad muusikalised taustad – klassikalise ja kaasaegse kompositsiooni-interpretatsiooni maailmast jazzi ja improvisatsioonilise muusikani. Tulemuseks on põnev kõla ning värsked ideed! Rajandi muusika on kirglik, lüüriline ning rikastatud jõuliste rütmimustritega. Enamik kompositsioone on loodud eestikeelsetele luuletekstidele, kuid kuulda saab ka inglise- ja hispaaniakeelset luuleklassikat.Mingo Rajandi on kontrabassimängija ning helilooja, kes on kasvanud pigem jazzmuusika maailmas, mängides olulist rolli nii eestvedaja kui ka heliloojana ansamblites Ajavares, Sigmund,  Heliotroop ning Verbarium. 2012 omandas Rajandi aga magistrikraadi kompositsiooni erialal. Viimastel aastatel on ta muusikat loonud nii oma ansamblitele kui erinevatele instrumentidele ja koosseisudele. Avarus Ensemble on Rajandi jaoks ideaalne väljund, võimaldades ühendada improvisatsioonilise energia komponeeritud struktuuridega.  Avarus Ensemble on:

Tarmo Johannes – flöödid, Meelis Vind – klarnetid, Kadri Voorand – vokaal, Virgo Sillamaa – kitarrid, Kirke Karja – klaver, Aleksandra Kremenetski – löökpillid, vibrafon ja marimba, Egert Leinsaar – viiul, Villu Vihermäe – tšello, Mingo Rajandi – kontrabass , Haar Tammik – helirežiiKontserdid toimuvad:

·  20.05 19.00 Viljandis, Pärimusmuusika Aida suures saalis

·  24.05 19.00 Tallinnas, KUMU auditooriumis

·  4.06 19.00 Tartus, Jaani Kirikus (Eesti Heliloojate Festivalil)Piletid on müügis Piletilevi müügipunktides või kodulehel www.piletilevi.ee. Samuti enne algust kohapeal.Rohkem infot:

www.avarusmusic.com

info@avarusmusic.com

(+372) 5232389Vaata ka:

 

https://www.facebook.com/pages/Avarus-Ensemble/716167531736731