fbpx

Kontserdisari “Rajamuusika” esitleb: Sergei Pedersen

10. veebruar 2011

Kontserdisari “Rajamuusika” esitleb: 10. veebruaril kell 19.00 Genialistide Klubis – Kultusbändi RADAR klahvpillimängija ja paljude lugude autor SERGEI PEDERSEN!

Sergei Pedersen (1953) on Eesti jazzrocki klaverivirtuoos ja helilooja, kes on rõõmustanud kuulajaid klahvpillidel pop-, rock- ja fusion- ansamblites Paradoks, Andromeeda, Magnetic Band, Psycho, Lainer, Radar ja Monarh.

Eriti viljakaks kujunes koostöö kultusbänd Radariga, mille põhituumikusse Sergei Pedersen kuulus (1978-1987, Fender Rhodes ja Roland Jupiter 8). Ansambel andis sadu kontserte Nõukogu Liidu avarustes, sotsialismimaades, Saksa DV-s, Kuubas ja Aafrikas (Mali, Niger, Ülem-Volta, Senegal Serra Leone). Radari kõige viljakama komponeerijana kirjutas Pedersen hulga hinnatud instrumentaallugusid, nt. Trofee, Promenaad, Konflikt, Portree, Mäng, Pikk Tee ning koos Raul Vaigla ja Raivo Naritsiga Viraaž ning Raivo Naritsaga kahasse Tuhkvalgus, samuti meeldejäävate kujunditega laule õdedele Kõlaritele, Väike Baar, Mina ise, Naerusuu (koos Kaja Kõlariga) ja Kui mind kutsud Sa Jaak Joalale jt.

Viimastel aastatel astub Sergei Pedersen sageli publiku ette sooloartistina, mil põhiosa repertuaarist moodustavad oma originaalversioonid läinud sajandi jazzi kullafondi kuuluvatest lugudest, täiendades klahvpillikõla vokaaliga. Samuti musitseerib omanimelise traditsioonilise jazztrioga, mille koosseisus võib näha nii vanema (Taavo Remmel, Toivo Unt, Aivar Vassiljev) kui ka noore põlvkonna (Peedu Kass, Kaspar Kalluste) muusikuid ning duos koos Lembit Saarsaluga.

Sergei Pedersen õpetab G.Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis oma originaalse metoodika järgi jazzklaverit ning peatselt on ilmumas tema loodud teooriaõpik.

Rajamuusika kontsert-kohtumisõhtud toovad publikuni Eesti jazzmuusikud, kes jagavad oma kogemusi, mälestusi, mõtteid ja loomulikult oma muusikat, pakkudes kuulajatele elamusi ja mõtteainet ning julgustades noori otsima ja leidma oma Rada.

Sarja toetab Eesti Kultuurkapital, Tartu Kultuurkapital ja Tartu linn. Kontsert toimub koostöös Genialistide Klubi ja H.Elleri nim. Muusikakooliga. Piletid müügil kohapeal.

Lisainfo:
http://www.facebook.com/rajamuusika
http://www.genklubi.ee/jazzklubi

Oleg Pissarenko
MTÜ Rajamuusika
+3725094902
tartujazz@gmail.com