fbpx

Kosmilise Martin Kohlstedti lummuses

23. aprill 2019
Kleer Keret Tali

Ettevaatlikult ja õhkõrnalt kõlasid esimesed helid klaveril Martin Kohlstedti näppude all. Laupäeva õhtu oli kokku toonud saalitäie klaverimuusika gurmaane, kes lasid ennast kaasa viia pianisti kosmiliste meloodiatega. Romantiline ja õrn minimalism kulmineerus süntesaatori ja efektide abil müramuusikani, tulles tagasi helgesse hetke. Ainulaadne kogemus sündis läbi mitme improviseeritud lugude ning muusiku vestluse.

 

Millise elamuse andis kontsert publikule?

 

Meelis Mikker – disainer (48):
„Minu jaoks on kahte tüüpi kontsertide kogemusi: on selliseid, kus unustan ennast muusikat nautima ja ka selliseid, kus mõte läheb rändama. Ma ei ütleks, et kumbki variant väga halb oleks – kui tegu on halva kontserdiga, siis ma lihtsalt lahkun saalist. Martin Kohlstedti puhul oli kõik hästi – oli momente, kus nautisin hetkes muusikat ja nautisin ka enda mõtterännakuid.“

 

Leena – IT-tööline (30) ja Aleks – ehitustehnika valdkonna töötaja (30):
„Minu mõte läks rändama tagasi minu noorusaega. See tähendab, et tegu oli mõtlemapaneva ja sügava muusikaga. Esimene või teine lugu, mis läks esimest korda intensiivseks ja mil tulid kasutusele erinevad efektid – see oli väga emotsionaalne kogemus. Mulle meeldis, et klassikaline instrument oli kokku sobitatud elektrooniliste instrumentidega – tekkisid täiesti uued žanrid.
Kindlasti jäi meelde ka tema huumor, isegi kui tegu ei olnud väga jutuka inimesega, siis suhtles ta inimestega vabalt ja väga sõbralikult. Muusika oli vastupidiselt just sissepoole suunatud.“

 

Tiina Kirs – müügisektori töötaja (48):
„Ootamatu kontsert – pole midagi sellist varem kuulnud, olen aastakümneid erinevatel jazzmuusika kontsertidel käinud aga see oli minu jaoks midagi uut. Tänapäeva elektroonika oli põimunud klassikalise ja romantilise klaverimuusikaga, mis tegi kokku jõulise ja energeetilise tulemuse. Leidsin kontserdi Jazzkaare promovideost, kus mind paelus pianisti kaasaelamine ja ennastunustav emotsioon. Kokkuvõttes oli väga kosmiline kogemus. Olen Anne Ermile meeletult tänulik, et Jazzkaar iga kevad suudab üllatada ja uusi emotsioone pakkuda!”

 

Sass – disainer (28):

„Minu jaoks oli väga  põnev see, kuidas muusik kombineeris enda lood kokku vastavalt tujule. Enamus lugusid koosnes kas kahest või kolmest tema enda loost ning kontserdikogemus oli seetõttu väga unikaalne. Usun, et väärtust lisaski asjaolu, et tegu oli ainulaadse kavaga, kuna oli suures osas improviseeritud.”

 

Martin Kohlstedt

20. aprillil 19.00 Vabal Laval

 

Koosseis:

Martin Kohlstedt – klaver, klahvpillid, Fender Rhodes

 

Vaata kontserdi galeriid siit!