fbpx

Kristjan Randalu esitles kodulaval plaati „Absence“

25. aprill 2018
Tiina Tambaum

„Hea on kodus olla,“ tunnistas pianist Kristjan Randalu publikule pärast sissejuhatavat lugu „Sisu“.

Randalu on esimene eesti jazzartist, kes on välja andnud albumi plaadifirma ECM alt ning Jazzkaare publikul oli suurepärane võimalus värskest suursündmusest osa saada. Koos Kristjan Randaluga musitseerisid kitarrist Ben Monder ja trummar Markku Ounaskari.

Trio esitas kontserdil palu, millest suurema osa, kuid mitte kõik, leiab ka plaadilt: „Partly Clouded“, „Escapism“, „Adaptation“, „The Forecast“, „A Wish“, „Lumi“ ja plaadi nimilugu „Absence“. Kuigi jazzmuusika on rahvusvaheline, tekkis tunne, et võimalik on tabada lugude eestimaist olemust.

Randalu nautis kodulaval ülesastumist, öeldes: „Hea on mängida, kui kõik mõtlevad kaasa ja kõik teevad kaasa!“

Publiku mõtted kirjutas üles Tiina Tambaum.

Helve (peaaegu 60):
Mulle meeldivad meespianistid ja meeldis akustika! Tean Kristjan Randalu isa Kalle Randalu, juba see annab juurde. Varem ma Randalu kontserdil käinud ei ole. Mõjub sügavuti…

Gerli (29), graafiline disainer:
Väga meloodilisest ja rahulikust kuni täieliku tormini välja! Sain töömõtetest eemale, see on väga suur asi. Randalu kontserdil ma varem käinud ei ole, aga arvutist olen kuulanud. Teadsin uuest plaadist natuke, aga mitte kõiki lugusid.

Ain:
Käisin eile Viljandi kontserdil ja täna siin ja mõlemad olid väga head, aga samas kaks täiesti erinevat kontserti!

Sebastian (28), muusikatudeng Prantsusmaalt:
Kontsert oli intrigeeriv ja tekitas rahu. Oli hea lihtsalt tooli vajuda ja kuulata.

Avo-Rein Tereping (73):
Ilus ja kurb. Üks lugu alguses oli küll selline, et hakka või nutma. Vähemalt selline mõtlik… Saatusemotiiv, mis ei lasknud tükk aega lahti. Randalu on nendest jazzpianistidest, keda kuulnud olen, erinev. Mõtet ja tunnet on oluliselt rohkem. Olen ise kunagi löökpille mänginud. Selle koosseisu löökpillid olid palju läbipaistvamad. Mind üllatas, kui täpselt ta kokku mängis, justnagu oleksid nad kümme korda läbi mänginud, aga ma ei usu, et see nii oli. Õige hetke tabamine, see ei olnud nende lugude puhul sugugi kerge.

Kristjan Randalu „Absence“
24. aprillil 2018 Vaba Laval

Koosseis:
Kristjan Randalu – klaver
Ben Monder – kitarr
Markku Ounaskari – trummid

Vaata kontserdi pildigaleriid siit.