fbpx

Kristjan Randalu rahvusvaheline ansambel Limes Occidentalis esitleb Jazzkaarel uut kava

09. veebruar 2017

Jazzkaar kuulutab sel nädalal välja neli kevadise festivali artisti, kelle piletid on ühtlasi 11. veebruarini 40% soodsamad. Kogu Jazzkaar 2017 programm avalikustatakse 10. veebruaril ning 10. – 11. veebruaril kehtib sel nädalal avalikustatud kontsertide piletitele 40% soodustus.

 

Eesti silmapaistvamaid pianiste Kristjan Randalu vallutab rahvusvahelise haardega ansambliga “Limes Occidentalis” uusi alasid kaasaegses jazzis. Grupi liikmeid seob sarnane elukäik – sündimine ühte kultuuriruumi, siirdumine välismaale ja globaalne suhtlus muusika keeles. Goethe Instituudi ja Baden-Württembergi liidumaa toel saab kevadisel Jazzkaarel “Saksa kevade” avaüritusel 26. aprillil kuulda esmaesitlust nende värskest kavast.

 

Kõik muusikud on tugevad isiksused ja ansamblite liidrid, kuid Randalu loob nende vahele sümbioosi ning toob nad kokku ühele lavale. Ansambli liikmetest on rahvusvaheliselt suurimat tunnustust pälvinud Vietnami päritolu prantsuse kitarrist Nguyên Lê, kes on olnud kitarritehnika uuendaja alates varastest 80ndaist. Ta on teinud koostööd ja tuuritanud koos Quincy Jones’i, Randy Breckeri ja Richard Bonaga. Nguyên Lê erinevad albumid on kriitikute poolt korduvalt valitud parimate jazz- ja maailmamuusika plaatide hulka.

 

Ansamblisse kuuluvad veel süüria klarnetivirtuoos Kinan Azmeh, New Yorgis nime teinud kreeka bassist Petros Klampanis ning poola löökriistamängija Bodek Janke, kelle muusikaline koostöö Kristjan Randaluga on kestnud juba 25 aastat.

 

Homme avalikustab Jazzkaar kogu kevadise festivali programmi. Nädala jooksul avalikustatud Grandbrothersi, Iyeoka, Tigran Hamasyani ning Kristjan Randalu – Limes Occidentalis kontsertide piletid on 10.-11. veebruaril 40% soodsamad või kuni kampaaniahindadega pileteid jätkub. Allahindlus kehtib ainult täishinnaga piletitele. Sooduspileteid on piiratud koguses iga ostja kohta kuni 4 piletit ühele kontserdile. Soodustus ei kehti festivali passidele ja päevapiletitele ning varem avalikustatud esinejate Dianne Reeves, Spyro Gyra, Steve Gadd Band, Meshell Ndegeocello ja GoGo Penguin kontsertide piletitele.

 

28. Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar toimub 21. – 30. aprillini 2017 Telliskivi Loomelinnakus. Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank. Jazzkaar 2017 peasponsorid on KAFO, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Majutuspartner My City Hotel, aastasponsorid United Motors, Tallink ja Aktaprint. Festivalikeskust aitavad püstitada Prike ja Telliskivi Loomelinnak, kohvikupartner on Reval Café ja Dianne Reeves’i kontserdi aitab Eestisse tuua Viru Keskus. Festivali Jazzkaar 2017 toetavad Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Tallinna linn.