fbpx

Kristjan Randalu soolokontsert

25. oktoober 2012

Sügisjazz ja Festival „Klaver 2012“ esitlevad: Kristjan Randalu soolokontsert
Estonia kontserdisaalis 29. oktoobril kell 19.00

Oktoobri lõpus esineb Tallinnas soolokavaga rahvusvaheliselt aktiivseim Eesti jazzmuusik, pianist ja helilooja Kristjan Randalu. 29. oktoobril kell 19 Estonia Kontserdisaalis toimuv kontsert annab ülevaatliku läbilõike pianisti ja helilooja loomingust, kavas on mitmeid uusi teoseid. Kontsert kuulub festivali „Klaver 2012“ programmi ja toimub Eesti Kontserdi ja Jazzkaare koostöös.

Suurema osa aastast Euroopas, USAs ja Põhja-Aafrikas erinevate koosseisudega kontserdituuridel viibiva Kristjan Randalu sooloõhtu hõlmab nii muusiku enda loomingut kui ka Eesti heliloojate teoste töötlusi. „Iga kontsert on uus väljakutse ja võimalus omaenda ning ka publiku piiride kompamiseks ja laiendamiseks. Kindlustunne, provokatsioon, üllatus, risk, heakõla, dissonants, äratundmisrõõm, harjumatus – need on vaid mõned märksõnad kavaga seoses,“ kirjeldab Randalu.

Kavas on Randalu teosed, mis on osaliselt sündinud New Yorgis. Uuem muusika on kirja saanud Tuhalaanes, kuhu Randalu on nüüdseks sisse seadnud loomingulise peatuspaiga. Suur osa kirjutatust kõlab avalikult esmakordselt. „Kui enda varasemale muusikale mõelda, siis üks lugudest „Rignana“ on väga konkreetse koha ja aja seosega. Samanimeline küla asub Toskaanas. Entel-Tenteli laulud seostuvad muidugi lapsepõlvega,“ räägib Randalu.

Eesti maineka Elioni jazziauhinna laureaadi Kristjan Randalu jaoks seisneb soolokontserdi eripära selles, et esineja on laval üksi, kuid samas astub ta publikuga dialoogi. Loominguline tulemus sõltub suuresti esineja ning publiku vahelisest sünergiast.

1978. aastal sündinud Kristjan Randalu on elanud Saksamaal, Inglismaal ja USAs. Ta on esinenud paljudel mainekatel kontserdilavadel maailmas, näiteks Carnegie Hallis. Alates 2011. aastast kuulub Randalu Tuneesia udi-virtuoosi Dhafer Youssefi ansambli püsikoosseisu, mis on viinud teda kontserdireisidele väga mainekatele festivalidele Euroopas ja Põhja-Aafrikas. Ainuüksi suvel esineti North Sea Jazz festivalil Hollandis ning Istanbuli jazzifestivalil Türgis. Randalu viimase aja koostööpartnerite hulka kuuluvad ka jazzimaalimas suunanäitajatena tuntud saksofonist Dave Liebman, trummar Ari Hoenig, kitarristid Nguyen Le ja Ben Monder. Eesti muusikutest seob pianisti tihedam koostöö Siiri Sisaski, Hedvig Hansoni ja Tanel Rubeni koosseisudega.

Randalu muusikat kuuleb ligi 30 helikandjal. Ben Monderiga koostöös ilmus äsja ka duoalbum „Equilibrium“. 2012. aasta Eesti Muusikaauhindade jagamisel saavutas Vaiko Eplikuga kahasse tehtud album „Kooskõla“ parima jazziplaadi tiitli.

Kontsert toimub koostöös Eesti Kontserdiga. Jazzkaare kuldsponsor on Elion, peasponsorid on Eesti Päevaleht, ERGO ja majutuspartner My City Hotel, aastasponsorid Tallink, Info-Auto ja Aktaprint ning ametlik lennupartner Estonian Air. Sügisjazzi kontserte toetavad ka Kultuuriministeerium, Kultuurkapital ja Kultuuriväärtuste Amet.

Piletid on müügil Piletilevis ja Piletimaailmas ning enne algust kohapeal.