fbpx

Kuldne trio ehk Reigo Ahven, Peedu Kass ja Jukkis Uotila

04. detsember 2017
Reelika Vaiksaar

Esimese advendi puhul kostitas Reigo Ahven jazzihuvilisi Kumus, esitledes seal oma esimest ja tema sõnul naljatades viimast albumit „Remember“, sest selle tegemine olevat olnud täielik peavalu.

 

Kui astusin Kumu auditooriumisse, märkasin laval asetsevaid tulukesi, mis muutsid selle kohemaid hubaseks ja tekitasid armsa jõulutunde. Kohe kui trio kontserdilavale astus, oli kuulda ja tunda publiku sooja vastuvõttu. Ka minule tekitas suur elevust, et saan jälle enda lemmikut kontrabassimängijat näha ja kuulda.

 

Esimene muusikapala oli mõnus ja rahulik, millega tekkis mul kohe kujutluspilt: baar, kus lastakse jazzmuusikat, juuakse kõige kallimat viskit, tõmmatakse sigaretti ja samal ajal sajab õues vihma. Tundsin mingit 1960ndate vibe’i ja sellele vastavalt mainis Reigo ka hiljem, et tema suureks inspiratsiooniajastuks on 60ndad.

 

Mahe kontrabass, imposantne klaver, energiat täis trumm – kõik oli täpselt nii, nagu vaja, et publik saaks naudingu kätte.

 

Öeldakse, et jazzmuusikas on suur osa improvisatsioonil ja kohati võib jääda mulje, nagu pillid ei kõlaks kokku. Kuid muusikute looming kõlas imeliselt, nende vahel oli seletamatu keemia, ka see sünergia, mis tekkis publiku ja muusikute vahel, oli üsnagi meeltülendav.

 

Kontsertidel on ikka kuulda, kuidas muusik tänab publikut ja inimesi, kes on aidanud albumit teha, ning korraldajaid või lähedasi, kes on lihtsalt albumi koostamisel toeks olnud. Kuid see, kuidas Reigo tänas, oli vägagi liigutav. Oli näha, et talle läks väga korda selle albumi tegemine ja esitlemine.

 

Reigo Ahven Trio feat. Jukkis Uotila (Soome)
Kumu auditooriumis 3. detsembril 2017.

 

Koosseis:
Reigo Ahven – trummid
Jukkis Uotila – klaver
Peedu Kass – kontrabass

 

Vaata kontserdi fotogaleriid siit.